Мораторій захищає українців від подорожчання лише частини комунальних послуг. Це вже позначилося на гаманцях споживачів. За даними Державної служби статистики, за період із грудня 2023-го по грудень 2024-го тарифи збільшилися загалом на 18,9%.

За даними, подорожчали не всі тарифи. Найбільший удар по гаманцях завдала електроенергія, яка збільшилася у вартості відразу на 63,6%. Частина інших послуг подорожчала в рази менше.

Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube

Наприклад, тарифи послуги з управління багатоквартирними будинками збільшилися на 11,2%. Вивіз побутових відходів коштує українцям на 8,9% дорожче, а утримання та ремонт житла - на 3,9%.

Тарифи на комуналку. Фото: ukrstat.gov.ua

Популярні новини зараз

Пенсіонерам доплатять 25% до пенсії: хто має право на підвищення

Що буде із землею та квартирами громадян за новим законом: критики та юристи хапаються за голову

Підхід до мобілізації змінився: як вичисляють ухилянтів

Зайва вага може стати на заваді мобілізації: в яких випадках не беруть до армії

Показати ще

Завдяки мораторію незмінними залишилися тарифи на приміський газ та його доставку, гарячу воду, а також теплову енергію. Крім того, у великих містах України утримуються тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube

Проте в окремих населених пунктах протягом 2024 року відбувалося коригування тарифів на воду та каналізацію. Місцями ціни на послуги збільшувалися в кілька разів.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, тарифи збільшаться, а платіжки немає: українцям пом'якшили фінансовий тягар однієї з комунальних послуг.

Також наш портал інформував, щоб розрахуватись за комуналку, доведеться брати кредит: українців приголомшили черговим зростанням тарифів.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, вода – тепер розкіш, а не базова потреба: нові комунальні тарифи змусять економити на кожній краплі.