Варто одразу нагадати нашим читачам, що в Україні продовжується дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Так, основною причиною страху вступу до лав Збройних Сил України військові називають страх загинути.
Однак навіть тут є вихід, і він не є примусовою мобілізацією.
Про це заявила одному з видань військова НГУ Лілія "Троя" у рамках проекту "Лінія спротиву".
На запитання кореспондента, як не загинути на фронті, Лілія відповіла, що основну роль грає підготовка, але не військова. Тобто вже зараз громадянські мають готуватися до мобілізації.
Пенсійний фонд заявив про нововведення для українців: що змінилося з 1 січня
Українців залишать без виплат: кому скасують допомогу у 2025 році
Індексація пенсій у 2025 році: як можуть змінитися виплати й кого омине підвищення
"Роками лохів розводити в Росії...": у Ані Лорак підтвердили донат на дрони для ЗСУ
"Громадянським, які бояться, що їх мобілізують, слід розуміти, що краще зараз підготуватися і прийняти рішення, куди вчинити. Бо коли тебе мобілізують, вже не буде варіантів", — каже військова.
Вона зазначає, що за примусової мобілізації в людини, по суті, немає великого вибору, куди йти і де служити. А ось на добровільних засадах є. Тому не слід випробувати долю і, будучи програмістом, сподіватися, що після мобілізації буде можливість стати оператором БПЛА або отримати причетну до спеціальності посаду.
"Тому перше, що б я радила: подивитися страху в обличчя, починати вчитися військовій справі, вибрати підрозділ. У нашому загоні до цього ставляться серйозно, і якщо ти прийшов на посаду оператора, то ним і будеш. А якщо людина захоче перевестися на іншу посаду, така можливість також є", - каже "Троя".
Нагадаємо, покарання ухилянтів: коли штраф від ТЦК може перерости у тюремний термін.
Раніше повідомлялося, військовозобов'язаних можуть перевірити у будь-який момент: що вимагатиме ТЦК.
Також, мобілізація йде на повну потужність: у яких областях закликають найбільше.