В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, які продовжені до 7 лютого 2024 року. Це означає, що всі чоловіки, які підпадають під призовний вік, можуть отримати повістки і бути призваними до армії.

Для того, щоб потрапити до армії, потрібно пройти медичну комісію, яка визначить, чи можна служити. Важливо, що є категорії людей, які через проблеми зі здоров'ям звільняються від мобілізації.

мобілізація, фото з інтернету

Це стосується, зокрема, чоловіків, у яких є серйозні проблеми зі слухом. У наказі Міністерства оборони України №262, виданому 27 квітня 2024 року, перераховані хвороби вуха, через які чоловіки не підлягають мобілізації.

Ось деякі з таких захворювань:

  1. Стійка повна глухота на обидва вуха або глухонемота – коли людина не чує взагалі, і ця втрата слуху є незворотною.

    Популярні новини зараз

    Українська військова дала пораду чоловікам, які бояться мобілізації: "Варіантів не буде..."

    ПриватБанк блокує картки навіть за малі суми операцій: чому це відбувається

    Магнітні бурі в січні 2025: які дати варто обвести в календарі червоним

    Пенсіонерам виставлять рахунок: чому доведеться віддавати гроші державі

    Показати ще
  2. Двостороннє важке і глибоке порушення слуху – це порушення, яке класифікується як 3-й або 4-й ступінь тяжкості, що значно обмежує здатність чути навіть при використанні слухових апаратів.

  3. Глухота на одне вухо і важка приглухуватість на другому – коли на одному вусі повна втрата слуху, а на другому є важка приглухуватість, що ускладнює здатність орієнтуватися в просторі.

  4. Двостороння тяжка прогресуюча приглухуватість – коли втрата слуху поступово погіршується і стає значною з обох боків.

  5. Приглухуватість, що супроводжується ураженням центральних відділів слухового аналізатора – це коли слухові функції порушені настільки, що людина має виражені симптоми, такі як вегетативні розлади або інші екстремальні прояви, які ускладнюють повсякденне життя.

Чоловік, який проходить ВЛК

Щоб бути звільненим від мобілізації, чоловік повинен підтвердити наявність такого діагнозу через медичну комісію (ВЛК), яка проводиться відповідно до встановлених норм.

Крім того, Знай.ua повідомляв, повістка не завжди означає мобілізацію: чому важливо розуміти різницю

Також наш портал інформував, нові умови для роботи в Польщі: що чекає українців із 2025 року

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що підліткам пропонують проект у Швейцарії: дедлайн до 10 січня