З 1 січня 2025 року в Україні набирають чинності нові закони, які змінять життя громадян у різних сферах.
Податки для підприємців. ФОПи III групи та юридичні особи сплачуватимуть військовий збір 1% від доходу. Для підприємців I, II та IV груп встановлено фіксований щомісячний збір – 800 гривень. Також повертається обов'язкова сплата Єдиного соціального внеску (ЄСВ). З огляду на мінімальну зарплату у 8000 гривень, внесок становитиме 1760 гривень на місяць, пише Хвиля.
Нововведення для автомобілістів. Власників транспорту чекають зміни у страхуванні. Ліміти виплат збільшуються, до 500 тисяч гривень за шкоду життю і здоров'ю та до 250 тисяч гривень за матеріальні збитки. Страхові компанії зможуть самостійно встановлювати тарифи на поліси ОСЦПВ, а франшизи скасують.
Зняв гроші або отримав переказ: за що банки почнуть блокувати українцям картки
Суд змусив українку доплатити за газ 150 тисяч: яке порушення виявили фахівці
Пенсійний фонд заявив про нововведення для українців: що змінилося з 1 січня
Українців залишать без виплат: кому скасують допомогу у 2025 році
Медичні послуги. Частина медичних послуг стане платною. Пацієнтам доведеться оплачувати прийоми без направлення лікаря та додаткові послуги комфорту в лікарнях. Безкоштовною залишається екстрена допомога, первинні послуги та консультації окремих спеціалістів.
Система встановлення інвалідності. Медико-соціальні експертні комісії замінять експертні групи лікарів, які працюватимуть із електронною системою. Лікар одразу направлятиме пацієнта на оцінювання без зайвої бюрократії.
Освітянам – надбавки. Учителі шкіл державного та комунального секторів отримають щомісячну доплату у 1000 гривень, а з вересня вона зросте до 2000 гривень. Це підтримка триватиме до завершення воєнного стану.
2025 рік стане початком значних змін, які вплинуть на всі аспекти життя українців.
Раніше ми повідомляли, податки затвердили: з якими сумами попрощаються українці з 1 січня?
Пенсії, тарифи та податки: які зміни чекають українців у 2025 році - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, українці мають право лікуватися "на шару": в яких випадках це можливо?