Порушення закону працівниками ТЦК – це не новина, але реальні покарання для них трапляються рідко.
Наприклад, нещодавно у Вишгороді стався інцидент: працівники ТЦК і правоохоронці пустили газ у машину з цивільною особою. Поліція почала розслідування, а Міноборони пообіцяло покарати винних. Про це пише Фокус.
Адвокати пояснюють, що працівники ТЦК часто перевищують свої повноваження, але серйозних покарань, таких як тюремне ув'язнення, уникали.
Адвокат Андрій Леонтьєв пояснює це відсутністю військової юстиції. Замість кримінальних справ працівників ТЦК лише штрафують — максимум до 34 тисяч гривень. Навіть за серйозні порушення, які можуть тягнути на кримінал, ВСП не має повноважень притягнути їх до відповідальності.
Юрій Луценко пояснив, чому повномасштабна війна почалася у 2022 році і закінчиться у 2025
В Україні хочуть запровадити нове державне свято - чому присвятять
Повторно уточнити дані через "Резерв+": у Міноборони попередили військовозобов'язаних
Пенсіонери у 2025 році отримуватимуть більше: на кого чекає "підвищення" виплат 10-12%
Судові покарання за такі дії — рідкість. Наприклад, у Львівській області оштрафували військкомів за мобілізацію заброньованого чоловіка, а в Івано-Франківській — за інші неправомірні дії.
Адвокатка Поліна Марченко вважає, що проблема в недотриманні закону через брак навчання або негласні дозволи. Вона закликає людей повідомляти про порушення, адже без звернень до поліції ситуація не зміниться. Реальні покарання могли б зупинити ці зловживання.
Нагадаємо, прийшов оновити дані – отримав штраф: нардеп обурився методами ТЦК
Також наш портал інформував, скандальний експерт пропонує відправити на фронт мільйон "мужиків з автоматами": "Необхідну кількість голів"
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що повістка не завжди означає мобілізацію: чому важливо розуміти різницю