Українські військово-лікарські комісії нехтують станом здоров'я військовозобов’язаних у гонитві за кількістю мобілізованих, заявив лікар-хірург і начальник медпункту ПКШР бригади «Гарт» Андрій «Кельт».
За його словами, за останні два роки ситуація змінилася, і зараз у бойові підрозділи часто потрапляють люди з серйозними хронічними хворобами, які не витримують умов служби.
«Чоловік 1970 року народження, який усе життя працював фізично, умовно в полі, не може бути повністю здоровим. Але саме це вказує ВЛК», – зазначає Андрій. Після мобілізації такі військові, під впливом фізичного навантаження і важких умов, швидко починають скаржитися на здоров'я.


На фронті вони потрапляють до перевантаженої медичної системи, яка витрачає тижні або навіть місяці на їхнє лікування. У багатьох випадках згодом виявляється, що ці військовослужбовці взагалі не придатні до бойових завдань.
Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах
Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
«Питання: чому військовий не отримав правильне рішення ВЛК ще до мобілізації? Чому ми перевантажуємо медичну систему і ризикуємо життям таких бійців?» – запитує лікар.
Замість того, щоб одразу визначати рівень придатності до служби, ВЛК ставлять штамп «придатний», ігноруючи «букет» хронічних хвороб. Це створює серйозні ризики як для самих військових, так і для бойових підрозділів.
Медик наголошує: якість роботи ВЛК має значно покращитися. Бійці з хронічними захворюваннями повинні скеровуватися до тилових підрозділів, а не в бойові частини. Це дозволить уникнути перевантаження медичної системи та забезпечити кращі умови для всіх учасників оборонних дій.
«Люди не стають здоровішими через штамп «придатний», – підсумовує Андрій «Кельт»
Нагадаємо, колекціонувати повістки – не вихід: чи можна уникнути мобілізації, сплачуючи штрафи
Раніше ми розповідали, чи можуть працівники ТЦК та поліція затримати чоловіка, якщо він відмовився від повістки
Також, бронювання від мобілізації за новими правилами: робота, зарплатня, критичні терміни