Металопластикові вікна мають три режими: літній, міжсезонний та зимовий. Багато хто користується лише літнім і навіть не здогадується, що можна заощадити тепло, увімкнувши зимовий на вікнах.
У більшості вікон можна регулювати силу протискання стулок, тим самим переводячи їх у різні режими. Про те, як можна заощадити на вікнах, розповіли і показав на сторінці "Нафтогазу".
Усі режими мають своє призначення, яке актуальне у різні сезони:
-
Літній дозволяє повітрю добре циркулювати у приміщенні;
-
Зимовий блокує надмірну циркуляцію в кімнаті та сприяє збереженню тепла;
Популярні новини заразМобілізація в Україні: які способи вигадали ухилянти аби уникнути ТЦК
Боржників за комуналку гарненько "потрусять": доведеться погасити платіжки ще й доплатити
"Тисячу Зеленського" можна отримати без "Дії": що треба робити
Українці масово відмовляються від кешбеку: банки назвали умови закриття карток
-
Стандартний підходить для міжсезоння.
Якщо металопластикові вікна якісні, то зимовий режим дозволить заощадити до 20% на комунальних послугах. Відрегулювати вікна і перевести їх на зимовий режим можна самостійно і це досить легко.
Тому спочатку слід знайти ексцентрики, розташовані збоку стулок вікон. Якщо у них є отвори для вставки шестигранного ключа, зірочки або викрутки, їх можна перевести на зимовий режим. Сам процес полягатиме в повороті ексцентриків.
Для переведення слід спочатку протерти фурнітуру від пилу та бруду, знайти всі цапфи на відкритій стулці. На цапфі слід відмітити відмітку, що вказує на силу притиску. Чим позначка ближче до вуличної сторони, тим сильніше відзначатиметься прилягання. Ключем або зірочкою варто повернути ексцентрик: овальна – горизонтальне положення, кругла – у вуличний бік, кругла зі зміщеним центром – у приміщення ширшою стороною.
Нагадаємо, що взимку можна заощадити на комуналці: як прибрати пару нулів із квитанцій за електроенергію.
Раніше ми повідомляли, що увага для всіх, хто матиме газові плити: Газетки терміново звернулися до українців через холоди.