У грудні в Україні продовжать вручати повістки чоловікам призовного віку, що викликає багато запитань щодо їхнього подальшого статусу.

Однак важливо розуміти, що не кожна повістка означає негайну відправку на фронт. В Україні існують різні види повісток, кожен з яких має своє конкретне призначення і не завжди передбачає мобілізацію. Про це пише "Телеграф".

Вручення повістки, фото: Suspilne

Види повісток та їх призначення:

  1. Повістка для уточнення даних

    Цей документ потрібен, щоб оновити інформацію у військових базах. Військовозобов’язаний має прийти до ТЦК і повідомити чи уточнити дані про себе. Зазвичай це стосується сімейного стану, роботи, кількості дітей, адреси проживання тощо. Така повістка означає просто оновити облікову інформацію.
  2. Повістка на проходження ВЛК

    Популярні новини зараз

    Гороскоп на квітень-2025 для всіх знаків Зодіаку: тертя Козорогів, витрати Дів та нові зустрічі Овнів просто в день народження

    Гороскоп на сьогодні перевірить вашу нервову систему: чого чекати у вівторок 1 квітня

    Пенсіонерам виплатять майже 900 гривень надбавки

    Українцям виплатять до 20 000 гривень за новою програмою підтримки: хто отримає гроші

    Показати ще

    Ця повістка означає, що потрібно пройти медогляд. Лікарі перевіряють здоров’я і вирішують, чи придатна людина до служби. Це ще не мобілізація, адже головна мета — оцінити фізичний і психологічний стан.

  3. Мобілізаційне розпорядження

    Цю повістку отримують ті, хто вже пройшов медкомісію і визнаний придатним до служби. Вона є фінальним кроком у процесі мобілізації. Після цього чоловік має прибути до вказаного в документі місця служби.

Вручення повістки, скріншот: YouTube

Не кожна повістка означає, що вас одразу мобілізують. Наприклад, повістки для уточнення даних чи проходження медкомісії (ВЛК) не гарантують, що вас залучать до служби. У кожного документа своя чітка мета, визначена постановою Кабміну №560.