Мобілізація в Україні може зазнати революційних змін. У листопаді командувач Сухопутних військ Олександр Сирський розпорядився створити штатні рекрутингові підрозділи в кожній бойовій частині. Ця ініціатива має на меті зменшити залежність від територіальних центрів комплектування і перейти до сучаснішого формату вербування добровольців.
Кожна бойова бригада матиме команду з 3–7 рекрутерів, які зосереджуватимуться на пошуку та залученні нових бійців. Ця практика вже успішно працює в деяких підрозділах, наприклад, у Третій штурмовій бригаді, де до 80% особового складу було залучено через рекрутерів.
Нові підрозділи отримають більше автономії та можливість самостійно організовувати рекламні кампанії для залучення добровольців. Це може включати створення відеороликів, інформаційних заходів і навіть цільових акцій для конкретних аудиторій.
Чи стане рекрутинг альтернативою ТЦК?
З одного боку, ефективний рекрутинг може значно зменшити залежність від ТЦК, зробивши процес прозорішим і конкурентнішим. Успішні бригади, які пропонуватимуть кращі умови служби, зможуть залучати більше охочих.
"Україну здали путіну": політолог зробив важливу заяву про "зраду" Заходу
Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить
Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам
Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
З іншого боку, повністю відмовитися від примусової мобілізації поки що нереально. Адже навіть за умов якісного рекрутингу далеко не всі готові йти на службу добровільно.
Нагадаємо, дані про студентів не відправлять до ТЦК: доведеться йти самотужки
Раніше ми розповідали, що ТЦК не розформують: військовий пояснив, чому воєнкомів розпустити неможливо
Також, мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК