Військовозобов'язані українці часом опиняються у розшуку через порушення військового обліку та правил мобілізації, навіть не підозрюючи про це.
Як відбувається процедура подання людини у розшук, розповів начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Монукало в інтерв'ю "Суспільному".
Якщо військовозобов'язаний отримав повістку особисто або поштою, то він має три дні, щоб з'явитися до територіального центру комплектування та підтримки. Вже на четвертий день, якщо людина проігнорувала повістку, її можуть подати у розшук.
"Після отримання повістки, якщо протягом трьох діб людина не з’явилася за місцем призначення, на четвертий день можна ініціювати розшук", - пояснив Сергій Монукало.
"Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах
Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
При цьому в розшук оголошувати не будуть, якщо громадянин не прийшов до ТЦК через певні обставини. Наприклад, потрапив до лікарні. Однак це доведеться підтвердити документально, щоб уникнути наслідків.
"Але є й інша ситуація: людина могла потрапити в лікарню через хворобу або інші непередбачені факти, які можна підтвердити документами. Якщо є підтвердження, розшук не оголошується, і відтерміновується", - зазначив Сергій Монукало.
Варто зазначити, що коли військовозобов'язаний потрапляє у розшук, то поліція здійснює заходи щодо його пошуку для адміністративного затримання та доставки до ТЦК.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ТЦК перевищує повноваження через одного: що заборонено робити працівникам військкоматів.
Також наш портал інформував, незаконні штрафи від ТЦК: коли можна уникнути адмінвідповідальності.
Крім того, ми писали, готові до мобілізації: скільки в Україні залишилося придатних до служби чоловіків.