У грудні 2024 року найкращі працівники бюджетних установ, зокрема освітяни, можуть розраховувати на річну премію, розмір якої дорівнює місячній заробітній платі. Однак отримання цієї виплати залежить від кількох важливих факторів.
Кошти для річних премій освітянам будуть виділені не з окремого бюджету, а із залишків освітньої субвенції. Проте ці кошти можуть бути спрямовані на премії лише за умови повного погашення заборгованостей із заробітної плати.
Перед тим як нараховувати додаткові заохочення, адміністрація навчальних закладів зобов’язана виплатити всі затримані оклади. Тільки після цього залишки субвенції можуть бути використані для преміювання.
Річна премія є винагородою за професійні досягнення протягом року. Її максимальний розмір обмежується сумою одного посадового окладу. Призначення премій регулюється наказом Міністерства освіти № 557. Відповідно до цього документу, керівники освітніх закладів мають право вирішувати, кому призначати додаткову виплату, за наявності коштів у фонді заробітної плати.
Мобілізують через помилку: що треба знати перед візитом до ТЦК
Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК
Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе
На річну премію не можуть претендувати педагоги, які працюють за сумісництвом, тобто мають ще одну основну роботу. Це обмеження діє незалежно від їхніх досягнень у професійній діяльності.
Умови преміювання залежать не тільки від професійних здобутків, але й від фінансового стану навчального закладу. Для освітян це ще одна нагода оцінити результати своєї роботи та можливість отримати додаткову фінансову винагороду. Але для цього адміністрація має ретельно розподілити наявні ресурси.
Нагадаємо, 2025 року пенсіонерам додадуть по 300 грн: є одна умова
Раніше ми розповідали, що змусять відмовитись від усіх виплат: українцям готують нові правила соціальної допомоги
Також, грошова допомога для переселенців: як отримати до 10,8 тис. грн