Законодавством чітко визначено процедуру вручення повістки військовозобов'язаним громадянам. Якщо ці норми було порушено, то людина може захистити свої права. Що для цього потрібно, розповів юрист Дмитро Франчук у коментарі для "РБК-Україна".

Представники ТЦК зобов'язані діяти в рамках законодавства та дотримуватись певних правил під час видачі повісток.

Вручення повістки, скріншот: YouTube

Як зрозуміти, що повістку видали з порушенням

Належним чином видана повістка повинна містити дані:

  • назва територіального центру комплектування (ТЦК);
  • ПІБ та підпис керівника ТЦК;
  • місце та час явки особи та мета виклику;
  • дані про військовозобов'язаного та попередження про відповідальність у разі неявки.

Українцям можуть вручати повістки особисто під підпис через представників місцевих рад, підприємств чи організацій, а також поштою.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно

Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати

В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."

Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт

Показати ще

Вручення повістки. Фото: скрін youtube

Юрист наголошує, що повістку не можна видавати без відповідного оформлення або з примусу. Крім того, повістки, видані на блокпостах або в транспорті без підтвердження особистих даних, вважаються недійсними.

Видали повістку з порушенням, що робити?

Якщо військовозобов'язаний впевнений, що ТЦК вручили повістку з порушенням, необхідно скласти акт про відмову від її отримання або акт про її відсутність. За словами юриста, краще робити це із залученням свідків.

Наступний крок – складання позовної заяви. У ній необхідно чітко описати свої вимоги, обґрунтувати їх доказами із посиланнями на відповідні норми закону. Звертатися варто до адміністративного суду за місцем реєстрації органу, який видав повістку.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Додатково для подання позову може знадобитися копія повістки, докази про її видачу з порушенням (покази свідків, фотографії, копії листів) та інші необхідні документи, залежно від ситуації та обставин.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, у ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."

Також наш портал інформував, хай воює хтось інший: військовий обурився реакцією суспільства на мобілізацію та роботу ТЦК.

Крім того, ми писали, систему мобілізації хочуть оновити: молодь рушить до ТЦК.