Цього дня Православна церква вшановує пам'ять одного з найшанованіших на Русі святих — Миколи Угодника або, як його ще називають, Чудотворця.

Інші назви свята: "День святого Миколая", "Микола", "Ніколін день", "Микола морозний", "Зимник".

У народному православ'ї день завершує триденний святковий комплекс: Варварін день, Савін день, Ніколін день.

Цього дня у всіх церквах відбуваються богослужіння. Віруючим вранці потрібно піти до церкви, а також випити три ковтки святої води та просвірі. Обід має бути скромним, тому що все ще йде Різдвяний піст.

Популярні новини зараз

Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК у наступному році

В Україні реформують ТЦК: як це вплине на мобілізацію

Закінчується термін відстрочки від мобілізації: коли не варто поспішати із новою заявою до ТЦК

Виплати зростуть, але не лише завдяки індексації: як зміняться пенсії у 2025 році

Показати ще

День святого Миколая, фото: Униан

Вночі заведено класти під подушку дітям подарунки. Зазвичай це іграшки та солодощі, але в наш час подарунком може бути будь-що. Часто у школах навіть дарують сюрпризи із солодощами. А ось тим, хто завинив, потрібно покласти під подушку хмиз. Це буде натяк від Миколи, що він все бачить, і дитина за свої витівки може отримати лозинкою.

Традиційне печиво цього дня – миколайки, з пісного тіста. Готують також пироги з капустою, грибами, картоплею, вареники, борщі та їдять соління. Раніше ще молодь влаштовувала гуляння на площі з піснями, хороводами та катанням на санях. Потім ходили будинками і співали пісні, бажали всім здоров'я. За це їм давали солодощі та гроші.

Гроші. Фото: скрін youtube

Кожна людина обов'язково має зробити хоча б одну добру справу. Можете роздати милостиню, нагодувати нужденних, зігріти жебрака чи принести подарунки багатодітним сім'ям. І не забувайте, що час уже готуватися до Нового року та Різдва. Саме час обрати подарунки для друзів та знайомих, прикрасити будинок та навести порядки.

Ще цього дня просять Миколу Чудотворця, щоби він і у вашому житті створив диво. Можете загадати бажання, і воно здійсниться. Тільки цього треба дуже захотіти, тоді Микола допоможе.

Бажання, фото: Pinterest

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 6 грудня церква не схвалює лихослів'я, лайки, чвар, пліток, жадібності, заздрощів, лінощів та розпачу. Не можна ображати дітей, старих та невинних, відмовляти у милостині та допомозі.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: вважається, що цього дня не можна сумувати - інакше це може викликати сильні морози. Також, за народними повір'ями, святий Миколай покарає кожного, хто порушує заборони свята.

Нагадаємо про Різдвяний піст-2024: коли починається, що суворо заборонено ці 40 днів і кому можна не дотримуватись.

Раніше ми повідомляли про харчування за циклами та днями на Різдвяний піст: що дозволено їсти з 15 листопада по 24 грудня.