У церковному календарі це день вшанування пам'яті преподобного Сави Освяченого. Інші назви свята: "Сава", "Сава день", "Сава з салом".

За народними повір'ями у цей день ні за які роботи не бралися, бо все могло піти прахом.

Святий Савва, фото: Азбука веры

Не можна сьогодні сваритися та працювати. По-перше, щоб не образити святого, а по-друге, через повір'я. Згідно з ним, цього дня на вулицю виходить високий старий із сивою бородою. Він створює на шибках візерунки. Якщо він тупотить, то ліс одразу починає шуміти, а якщо кричить – починає йти сніг. Зустріч з ним може бути дуже небезпечною, оскільки він заманює людей у ​​ліс та заморожує до смерті.

Тому й сиділи весь день вдома і навіть спати лягали раніше, щоб навіть у вікні його не побачити. А ось, що треба зробити, то це помолитися і провести богоугодні бесіди, щоб порадувати святого Саву в його день.

Популярні новини зараз

Відстрочку не продовжать автоматично: кому з чоловіків треба звернутися до ТЦК

Клієнтам буде непереливки: ПриватБанк змінює умови кредитних карток – платити доведеться більше

Пенсіонерам підняли виплати на 600 гривень: яку категорію внесли до списку

По 10 800 грн пенсіонерам, сім'ям з дітьми та особам з інвалідністю: як отримати допомогу

Показати ще

Свята 18 грудня, фото: bestiary.us

Також Саву називали Сальником, тому що він спочатку напускає мороз, а потім різко підвищує температуру. Так він солив сніг. Щоб його привітати наші пращури наливали невеликі калюжі води, щоби він спочатку її заморозив, а потім відтавав.

Дівчата починали вишивати рушники для наречених. Чим швидше це вдасться зробити, тим швидше вона і вийде заміж. Тканину отримували від матері, а вона своєю чергою спеціально пряла її для такого рушника.

пропозиція руки і серця, фото з вільних джерел

Можна провести змову, щоб бути гарною. Для цього жінці потрібно підвестися раніше і зібрати свіжий нетоптаний сніг із двору. Далі його заносять у будинок кладуть у ємність і кажуть: "Снігом Сава ходив, мені красу приносив. Щоб були щічки рум'яні, а губки червоні, щоб коса була густа, а фігура лита". Потім треба почекати, поки сніг стане водою і вмивається нею. Також талою водою збризкують все тіло від верхівки до п'ят. Втертись потрібно новим білим рушником, який потім слід покласти під подушку і спати на ньому три ночі. І в кінці потрібно цей рушник сховати в затишне місце.

Сніг, зима, фото із соцмереж

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 5 грудня, як і будь-якого іншого дня, церква виступає проти лихослів'я, лайки та чвар, пліток, жадібності, заздрощів, лінощів та розпачу. Не можна відмовляти у прохачому.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не радять розпочинати нові справи, особливо чоловікам – вважається, що все розпочате не дасть результату.

Нагадаємо про Різдвяний піст-2024: коли починається, що суворо заборонено ці 40 днів і кому можна не дотримуватись.

Раніше ми повідомляли про харчування за циклами та днями на Різдвяний піст: що дозволено їсти з 15 листопада по 24 грудня.