Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які уважно стежать за своїми платіжками по комуналці, є дуже важлива інформація. Так, в Україні з 1 січня 2025 року вартість доставки газу збільшиться для тих, хто за минулий газовий рік використав більше, ніж за газовий рік 2022/2023.

Ті, хто скоротив споживання, матимуть змогу платити за блакитне паливо менше.

Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських телеканалів.

Квитанція за газ. Фото: my.ua

В Україні як мінімум до кінця військового стану змінювати тариф на доставку газу (як і тариф на сам газ) не будуть. Тому з наступного року тарифи, що діють, залишаться актуальними.

Популярні новини зараз

Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше

Гороскоп на 13 грудня: як провести останню "нещасливу" п'ятницю року

Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення

В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."

Показати ще

Рішення розділити тариф на кілька складових, серед яких плата за газ як товар та за доставку газу, ухвалили ще кілька років тому.

Споживання газу. Фото: скрін youtube

Тоді це рішення пояснили прагненням розділити обслуговуючі мережі компанії з компаніями, які продають газ. Це дало змогу вибирати постачальника газу. Однак після початку повномасштабної війни "Нафтогаз" отримав 98% ринку постачання блакитного палива для населення.

Тому зараз фактично ринку у цьому сегменті не існує: українці купують у національної компанії газ за тарифом, який визначив уряд.

Якщо з жовтня минулого року до кінця вересня цього року ви спожили, наприклад, 1300 кубометрів, то з 1 січня 2025-го щомісяця доведеться платити 193,7 грн (тобто вже за 108,3 куб. м). Так, обсяг споживання за газовий рік ділять на 12. Отриману цифру множать на тариф для конкретного міста – це розмір щомісячного платежу.

Тарифи на газ. Фото: скрін facebook.com/gazpravda

При цьому є мінімальний обсяг. Якщо у вас є лише газова плита, то за рік вам нарахують щонайменше 39 кубів доставки газу. Навіть якщо ви взагалі не споживали газ. Якщо у вас є газовий бойлер, мінімальний обсяг споживання складає вже 126 кубів, а з опаленням – 314 кубометрів.

Нагадаємо, тарифи на водопостачання та каналізацію: чи очікувати подорожчання цієї зими.

Раніше повідомлялося, українців попередили про подорожчання електроенергії: коли зростуть тарифи.

Також, "Нафтогаз" анонсував масштабні зміни: до чого готуватися клієнтам.