В Україні посилили покарання для тих, хто ігнорує правила військового обліку та мобілізації. Тепер за ухиляння від служби можна отримати серйозні санкції: великі штрафи, заборону на водіння до семи років, а в деяких випадках навіть втратити авто.
Санкції можуть накласти, якщо військовозобов’язаний не з’явиться до ТЦК, щоб оновити свої дані. Це може статися за повісткою або навіть за власним бажанням. Якщо людина ігнорує виклик, її справа йде до суду. Саме суд вирішує, яке покарання застосувати, включно із забороною на водіння, повідомляє Експерт.
Якщо військовозобов’язаний ухиляється від своїх обов’язків, його оголошують у розшук. Поліція має знайти та доставити його до ТЦК. Якщо це не вдається, справу передають до суду.
Одне з покарань — заборона керувати авто, і це обмеження діятиме, доки порушник не виконає свої зобов’язання та не з’явиться до ТЦК. Якщо людина ігнорує заборону на керування авто, її можуть зупинити під час перевірок на блокпостах чи під час рейдів.
Повістки можуть вручити заброньованим: яка відповідальність за відмову
Діставайте старі документи: кому потрібно терміново замінити паспорт-книжечку на ID-картку
Повторно уточнити дані через "Резерв+": у Міноборони попередили військовозобов'язаних
ТЦК оголосило у розшук: як уникнути неприємних наслідків
У такому разі водія можуть позбавити прав на три-шість місяців і оштрафувати на 20 400 гривень. За повторне порушення покарання стає серйознішим: позбавлення прав до семи років, штраф у 40 800 гривень, а в деяких випадках навіть конфіскація автомобіля.
Нагадаємо, повістка змусить йти до ТЦК, а не у суд: в ухилянтів відібрали останню лазівку
Раніше ми писали про те, що мобілізація покращилась у 3 рази: показники б'ють рекорди
Крім того, Знай.ua повідомляв, мобілізація в Україні: яка відповідальність передбачена ухилянтам