Освітні втрати, спричинені війною та складними умовами навчання, стали однією з ключових проблем сучасної української школи. Особливо це стосується молодших школярів, чиї базові навички в читанні та математиці формуються в початкових класах.
Щоб допомогти вчителям краще зрозуміти рівень знань учнів і адаптувати навчальні плани, Український центр оцінювання якості освіти запропонував інструмент оцінювання. Він включає тести з читання та математики, які дозволяють виявити навчальні прогалини та рівень сформованості ключових компетентностей школярів.
Тести розроблено на основі першого циклу загальнодержавного моніторингу якості початкової освіти. Вони допоможуть визначити, чого досягли учні 4-х класів у навчанні:
- Читання — оцінює здатність учнів розуміти та аналізувати текст. Для цього потрібно провести три уроки, бажано в різні дні.
- Математика — тест займає один урок і спрямований на перевірку основних математичних навичок.
Читання та математика — це базові компетентності, які визначають подальший успіх учнів у навчанні. Виявивши слабкі місця, педагоги зможуть змінити підхід до навчання, скоригувати програми та допомогти дітям надолужити втрачене.
Працювали все життя, а нарахують копійки: яку пенсію можна отримувати, маючи 30-річний стаж
Пенсіонерам уріжуть довгоочікувані надбавки: хто в зоні ризику
Пенсіонерам підняли виплати на 600 гривень: яку категорію внесли до списку
Якщо було 4000 грн, то стане 4800: пенсіонерам можуть дати непогану надбавку
Інструмент тестування доступний у вільному доступі для педагогів. Він також стане у пригоді вчителям математики чи української мови в 5-х класах.
Ці тести є частиною загальнонаціонального дослідження якості початкової освіти. Завдяки чіткій методології вони надають об'єктивну оцінку рівня сформованості читацької, математичної та природничо-наукової компетентностей учнів.
Нагадаємо, школярі навчатимуться за новими підручникам: які помилки виправляли
Раніше ми розповідали, що встигнуть перевести подих: як відпочиватимуть школярі у прийдешньому році
Також, сучасна профорієнтація у школах: якою вона має бути та що мають знати батьки