Під час мобілізації в Україні чоловіки від 18 до 60 років зобов’язані повідомляти територіальні центри комплектування (ТЦК) про зміни у своєму сімейному стані, адресі, роботі чи інших даних. Закон передбачає, що такі відомості потрібно надати протягом семи днів.
Зокрема, повідомляти слід про:
- зміну сімейного стану;
- місце проживання чи перебування;
- номери телефонів та електронну пошту;
- отримання нової освіти чи посади.
Це можна зробити особисто, через ЦНАП або за допомогою інформаційних систем, пише РБК-Україна.
Що загрожує за порушення?
Якщо дані не оновлені вчасно, стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає штрафи. Однак вони застосовуються лише у випадках, коли інформацію неможливо отримати через державні реєстри чи бази даних. Наприклад, якщо роботодавець повідомляє про прийняття на роботу до податкових органів, і ці дані доступні державним службам, штраф навряд чи буде накладений.
Найбільше проблем виникає зі станом здоров’я, адже в Україні немає узагальненої бази таких даних. Якщо у вас тимчасові проблеми зі здоров’ям, як-от перелом, і ви не повідомили про це, це може вважатися порушенням. Так само немає реєстрів номерів телефонів або електронних адрес, тому відмінності у даних теж можуть спричинити претензії.
Гороскоп на 26 грудня: Ракам треба поберегти сили, Терезам – купити "те саме"
Закінчується термін відстрочки від мобілізації: коли не варто поспішати із новою заявою до ТЦК
Виплати зростуть, але не лише завдяки індексації: як зміняться пенсії у 2025 році
Це потрібно на кожній кухні: у "Нафтогазі" назвали обов’язкову умову для власників газових плит
Варто розуміти роль ТЦК.
ТЦК виконують свою роботу в умовах війни. Якби росія не розпочала повномасштабного вторгнення, не було б і необхідності вручати повістки. Військові центри діють у межах закону, а українські захисники отримують належну підготовку, чого не скажеш про російських окупантів, які кидають своїх солдатів у бій без будь-якої турботи про їхні життя.
Україна змушена захищатися від ворога, який прийшов руйнувати домівки і вбивати. Якщо ми не будемо мобілізувати свої сили, то агресор нав’яже нам свою війну вже на наших умовах, змусивши воювати за його інтереси. Наразі боротьба за свободу України — єдиний шлях захистити майбутнє.
Раніше ми повідомляли, добровольці не зможуть виграти війну: військовий пояснив, чому без мобілізації не обійтися.
Боєць "Азову" розкритикував українців за недостатню мобілізацію - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, кількість новобранців катастрофічно меншає: військові б'ють на сполох.