Станом на початок 2024 року 2,75 млн українських пенсіонерів продовжують працювати, що становить 26% від загальної чисельності пенсіонерів.

Це означає, що кожен четвертий пенсіонер в країні залишається на ринку праці. До цієї групи входять не лише ті, хто вийшов на пенсію за віком чи вислугою років, а й люди з інвалідністю, пише РБК-України.

Загалом частка працюючих пенсіонерів зросла з 19% у 2016 році до 26% у 2024 році. Така тенденція пояснюється скороченням загальної кількості пенсіонерів, яке триває з 2011 року, та демографічними викликами.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

На ринку праці пенсіонери також відіграють дедалі важливішу роль. За даними досліджень, у 2023 році їхня частка у чисельності робочої сили становила 19%, а серед зайнятого населення — 21%. Це означає, що кожен п’ятий працюючий в Україні — пенсіонер.

Популярні новини зараз

Українців чекають фінансові перевірки: яка сума доходу зацікавить податкову

Автівка стане недозволеною розкішшю: ціни на пальне формуватимуть по-новому

Українцям припинять подачу газу: газовики попередили про тимчасові ускладнення

Не врятує навіть бронь: чоловіків закликали готуватися – в окопах побувають усі

Показати ще

Працюючий пенсіонер. Фото: скрін youtube

Експерти зазначають, що така ситуація характерна для країн Східної Європи, де традиції високої зайнятості населення залишаються ще з часів соціалістичної системи. У цих країнах, як і в Україні, спостерігається зменшення працездатного населення через низьку народжуваність та міграцію.

Водночас активна участь пенсіонерів у ринку праці може свідчити про недостатній рівень пенсій, який змушує шукати додатковий дохід. Окрім цього, пенсійна система України має певні проблеми - слабкі стимули для пізнішого виходу на пенсію та низький пенсійний вік.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Присутність пенсіонерів на ринку праці — це не лише виклик, а й позитивний сигнал про їхню активність та затребуваність на ринку. Однак ця ситуація підкреслює необхідність змін у пенсійному законодавстві, аби забезпечити гідний рівень життя людей похилого віку.

Раніше ми повідомляли, щоб не працювати до 65 років: ПФУ розповів, де взяти додатковий стаж для пенсії.

Пенсія і понаднормовий стаж: що варто знати для додаткових виплат - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, працювати на пенсії чи ні: ПФУ показав різницю у виплатах.