У постанові від 23 жовтня 2024 року Верховний Суд України зазначив важливу правову деталь: повістка, яку видають для прибуття до ТЦК, не може бути оскаржена в суді. Цей документ є лише інструментом інформування про необхідність виконання військового обов'язку відповідно до закону.

Тому дії ТЦК щодо складання та вручення повістки не підпадають під адміністративне судочинство і не можуть бути предметом судового оскарження. Про це пише Судово-юридична Газета.

Візит до ТЦК, фото: Unian

Позивач оскаржував повістку, яку йому вручили, стверджуючи, що документ був підроблений. Він зазначав, що підпис на повістці був фальшивим, а сама повістка не мала ні дати, ні мети виклику. Крім того, позивач вимагав, щоб було складено акт про відмову від отримання повістки, але цього зроблено не було.

Він також заявив, що через "незаконне" вручення повістки його почали переслідувати за статтею 336 Кримінального кодексу України (ухилення від виконання військових обов'язків).

Популярні новини зараз

Гороскоп на грудень 2024 року для всіх знаків Зодіаку: Близнята підуть по головах, Діви проведуть зачистку, а Водоліїв спокушатимуть

"Нафтогаз" дав час до 5 грудня: що має зробити кожен власник газових приладів

Платитимете всього 1,32 гривні за кіловат: українцям пропонують унікальну можливість економії на комуналці

Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами

Показати ще

Мобілізація в Україні, фото pravda

Верховний Суд пояснив, що виклик до ТЦК оформляється у вигляді повісток, але це не є рішенням або дією органів влади, яку можна оскаржити в адміністративному суді. Вручення повістки — це просто виконання закону, а не порушення прав людини.

Суд також уточнив, що будь-які претензії щодо змісту чи оформлення повістки не підлягають розгляду в адміністративному порядку. Якщо ж є підозри щодо підробки чи інших порушень, це вже питання для кримінального провадження.

Мобілізація. Фото: скрін youtube

Суд першої інстанції вірно відмовив у відкритті справи, оскільки позов не підпадає під адміністративну юрисдикцію. Верховний Суд підтримав це рішення, підкресливши, що виготовлення та вручення повістки саме по собі не є порушенням прав громадян і не є підставою для звернення до адміністративного суду.

Нагадаємо, нові правила бронювання з 1 грудня: хто підпаде під мобілізацію ТЦК вже за тиждень

Раніше ми писали про те, що чоловіків з країни не випустять після війни: депутат анонсував "квазіформат"

Крім того, Знай.ua повідомляв, повернення із СЗЧ та дезертирів: що змінить новий закон для тих, хто втік з армії