В Україні, у п'ятницю, 29 листопада, набрав чинності Закон "Про збільшення податків". Цей документ змінює ставки військового збору та запроваджує нові правила оподаткування для підприємців.

Документ, опублікований у газеті "Голос України", передбачає підвищення військового збору, нові правила для підприємців та бізнесу, а також зміни у звітності.

На цей раз наші шановні читачі дізнаються, що зміниться для пересічних громадян.

Українські захисники, скріншот: YouTube

Військовий збір: нові ставки

Військовий збір для фізичних осіб зріс із 1,5% до 5%. Ця зміна стосується всіх доходів, включаючи заробітну плату. Крім того, для підприємців-фізичних осіб (ФОП) запроваджено військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати на місяць.

Популярні новини зараз

Гороскоп на середу 4 грудня для всіх знаків Зодіаку: прийшов час для вирішення питань

Пенсіонери отримають додаткові гроші напередодні свят: скільки доплатять

Українцям припинять подачу газу: газовики попередили про тимчасові ускладнення

Українцям дали шанс збільшити "Тисячу Зеленського" ще на 100 грн: як отримати бонус

Показати ще

Зміни для бізнесу

Корпоративні податки також зазнали змін. АЗС тепер зобов'язані сплачувати авансові платежі з податку на прибуток, сума яких залежатиме від кількості точок роздрібної торгівлі паливом та наявності магазинів. Для пунктів обміну валют авансові платежі наразі прив'язані до євро з урахуванням розташування населеного пункту.

Банки за підсумками 2024 року мають сплатити 50% податку на прибуток, тоді як небанківські фінансові установи – 25% (замість поточних 18%).

Нові вимоги до звітності

З 1 січня 2025 року всі податкові агенти повинні подавати щомісячну звітність щодо ЄСВ, ПДФО та військового збору. До кінця цього року діє квартальна система звітності.

Зміни для аграріїв

Для сільгоспвиробників мінімальне податкове зобов'язання зросло до 700 гривень із гектара. На полях із понад 50% ріллі ця сума становитиме 1400 гривень.

Українські захисники, скріншот: YouTube

Чому підвищили податки

Закон розроблено для забезпечення додаткових 21 млрд гривень надходжень до бюджету 2024 року. Значна частина коштів буде спрямована на фінансування оборони країни. Президент Володимир Зеленський зазначив, що рішення щодо податків мають бути справедливими, тому частину спірних положень із попередніх редакцій документу було змінено.

Зима, сніг, українці фото: Знай.ua

Що залишилося без змін

Ставки податку на доходи фізичних осіб (18%) та єдиного соціального внеску (22%) залишилися незмінними. Новий закон, за словами урядовців, має покращити податкову дисципліну та забезпечити додаткові ресурси для обороноздатності України.

Нагадаємо, санкції, інфляція та торгівля: експерти про другий термін Трампа.

Раніше повідомлялося, змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках.

Також, все має бути тільки через картку: ФОП поставлять у жорсткі рамки, штрафи вдарять боляче.