Пенсія після втрати годувальника — це важлива соціальна підтримка для тих, хто залишився без батьків чи інших членів родини. Однак багато хто не знає, що виплата пенсії припиняється після досягнення повноліття, якщо особа не продовжує навчання. Як це працює і які є можливості для продовження отримання пенсії, роз'яснили фахівці Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Згідно з чинними нормами, пенсія після втрати годувальника для осіб старших 18 років припиняється, якщо вони не навчаються на денній формі в освітньому закладі. Однак це правило має важливі виключення. Студенти, які навчаються на денній формі, можуть продовжувати отримувати пенсію до закінчення навчання, але не пізніше 23 років. Це дозволяє молоді зберегти соціальну підтримку під час здобуття освіти, що дуже важливо в умовах економічних труднощів.
Щоб зберегти пенсійні виплати, студентам необхідно подати заяву до Пенсійного фонду. Це можна зробити двома способами: особисто звернутися до сервісного центру ПФУ або подати заяву через вебпортал з використанням кваліфікованого електронного підпису.
При подачі заяви потрібно мати при собі такі документи: паспорт, ідентифікаційний код, довідку з навчального закладу про те, що особа навчається на денній формі, а також реквізити банківського рахунку для отримання пенсії. Важливо пам'ятати, що заява має бути подана вчасно, інакше виплати можуть бути припинені.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Це правило дозволяє забезпечити виплату пенсії тим, хто продовжує навчання, даючи шанс на підтримку у важливий період життя.
Нагадаємо, помер пенсіонер: хто і як може отримати його недоотриману пенсію
Раніше ми розповідали, про понад 30 000 грн для пенсіонерів, багатодітних та інших категорій: як отримати
Також вас може зацікавити, що пенсіонери можуть збільшити виплати: витягайте старі документи