За рік в Україні суттєво зросли тарифи на комунальні послуги — на 18,6% з жовтня 2023 по жовтень 2024 року, як свідчать дані Держстату.
Найбільш значуще подорожчання торкнулося електроенергії, яка підскочила в ціні одразу на 63,6%.
Разом з електрикою підвищення зачепило й деякі інші послуги: вартість управління багатоквартирними будинками зросла на 10,2%, прибирання сміття подорожчало на 5,7%, а утримання та ремонт житла — на 4,8%. Проте, деякі послуги залишились без змін у вартості. Зокрема, тарифи на водопостачання, каналізацію, природний газ, а також гарячу воду й опалення збереглися на рівні минулого року.
На цьому фоні, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила проект щодо підвищення тарифу на передачу електроенергії на 25,8% — до 665,26 грн за МВт*год. Хоча цей тариф стосуватиметься насамперед бізнесу, зростання витрат підприємств на електрику потенційно може позначитися на кінцевих споживачах через підвищення цін на товари та послуги.
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Через нові тарифи доведеться сісти на дієту: у грудні комуналка подорожчає
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Серед основних причин перегляду тарифів зазначено падіння обсягів виробництва та передачі електроенергії, збільшення витрат на компенсації за технологічні втрати, підвищення зарплат у «Укренерго», а також зростання витрат на обслуговування кредитів. Комісія також врахувала вплив інфляції та зростання курсу валют.
Нагадаємо, тарифи на електроенергію: чи готуватися українцям до 7 гривень за кіловат
Раніше ми розповідали, що субсидія більше не потрібна: як відмовитись від державної допомоги українцям за кордоном
Також, водопостачання може подорожчати вдвічі: нові платіжки залишать без останньої сорочки