8 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів України запровадив нові правила вручення повісток для військовозобов'язаних поштою, ухваливши Постанову №1147.
Згідно з нововведеннями, повістки, які надсилають територіальні центри комплектування, тепер прирівнюються до судових документів, що передбачає певні вимоги до їх вручення, часу отримання та подальшої відповідальності за ігнорування. Про це повідомили у Львівському обласному ТЦК та СП.
Згідно з постановою, військовозобов'язаний має три дні, щоб забрати повістку з поштового відділення. Вручення вважається здійсненим у разі, якщо лист із повісткою було отримано під підпис, якщо особа відмовилася отримувати документ або якщо пошта не змогла знайти адресата. Повістка також вважається врученою, якщо лист повернувся відправнику після закінчення терміну зберігання.
Щоб забезпечити контроль над врученням повісток, усі листи від ТЦК повинні надсилатися рекомендованим відправленням. Ці поштові надходження генеруються автоматично в системі "Оберіг" на основі критеріїв Генерального штабу Збройних сил України, що забезпечує єдиний підхід до викликів по всій країні.
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
У разі відмови забрати або ухилення від отримання повістки встановлено адміністративну відповідальність. За статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, громадянина можуть оштрафувати на суму від 17 до 25,5 тисяч гривень. Це положення стало особливо актуальним у період воєнного стану, коли виконання зобов’язань перед державою набуває критичного значення.
Нагадаємо, як дізнатися про наявність штрафу від ТЦК: кілька способів
Раніше ми розповідали, що "Жодних рейдів": у ТЦК пояснили, для чого насправді приходять до кав’ярень та клубів
Також, ціна питання – 1000 грн: ухилянти знайшли новий спосіб дурити ТЦК