Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, в ефірі Radio NV розповів про ситуацію з мобілізацією в Україні та її вплив на фронт. За його словами, брак резервів через слабку мобілізацію в тилу змушує ЗСУ відступати під тиском росії.
Він описав це як "чорний гумор", коли тил відмовляється забезпечувати новобранців, а потім запитує, чому армія не втримує фронт. Дикий підкреслює, що нинішня криза не є результатом помилок армії, а наслідок "неадекватної поведінки тилу".
Після прийняття нового закону про мобілізацію 18 травня 2024 року в Україні почали щомісяця мобілізувати близько 30 тисяч осіб. Однак восени темпи знову впали до травневих показників, і мобілізація не покриває бойові втрати. За останніми даними, планується мобілізувати ще 160 тисяч осіб, хоча, як заявив Роман Костенко, для забезпечення оборони потрібно залучити 500 тисяч.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Важливо пам'ятати, що діяльність ТЦК є реакцією на війну, розв’язану росією. Якби росія не почала бойові дії, не виникла б потреба у масовій мобілізації. Водночас різниця між українською та російською арміями очевидна- українські військові проходять тривале і ретельне навчання перед тим, як вирушити на фронт, російські ж війська кидають людей у бій без належної підготовки, не турбуючись про їхню безпеку.
Україна бореться за своє право на існування, і основна загроза — це росія, яка руйнує домівки та життя. Без мобілізації українці ризикують, що росіяни прийдуть до їхніх осель і силоміць відправлять їх на чужу війну проти інших країн Європи.
Центр протидії дезінформації (ЦПД) фіксує активність ворожих ЗМІ, які намагаються виставити ситуацію як "беззаконня" та просувати такі антимобілізаційні наративи- "мобілізація в Україні є несправедливою", "українська влада хоче воювати до останнього українця", "Україна не має майбутнього". При цьому російська пропаганда замовчує жорсткі мобілізаційні заходи, які проводяться у самій росії.
ЦПД підкреслює, що мобілізація в Україні — вимушений крок для порятунку країни. Попри зусилля ТЦК, поки що на фронті не відчувається суттєвого поповнення особового складу, і позитивних змін через мобілізацію не помітно.
Раніше ми повідомляли, добровольці не зможуть виграти війну, військовий про необхідність мобілізації.
Боєць "Азову" розкритикував українців за недостатню мобілізацію- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, кількість новобранців катастрофічно меншає.