12 листопада за новим церковним календарем згадують святителя Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського, а також вшановують пам'ять ікони Божої Матері "Милостива" (Кікська).
Ще у четвер, 12 листопада, відзначають день Марени. Слов'янська міфологія прямо пов'язує Марену із сезонними ритуальними обрядами, присвяченим вмирання природи та її наступного воскресіння.
Цього дня слов'яни обов'язково прагнули потрапити на болото, щоб показати Марені, що вони її не бояться. За легендою, цього дня богиня зими, смерті та хвороб встановлює у світі своє холодне Царство снігів та морозів.
Вважається, що Богиня Мара-Марена – дочка Великої Богині Лади, дружина Кощея, Богиня Смерті, Зими та тріскучих морозів. Її сестри - могутні Богині Жива і Леля, а її брати Всесильні Верховні Боги.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
При цьому всім у народі її називали не шанобливо - Марою одноокою. Володіння Марени, згідно з давніми легендами, лежать за чорною Річкою Смородиною, яка поділяє Яв і Нав, через яку перекинуть Калиновий Міст, який охороняє триголовий Змій.
Восени Марена проганяє літнє тепло і встановлює у світі своє холодне царство.
12 листопада, в день Богині Марени, встановлюється, як правило, холодна, дощова погода – дощ змінюється снігом, а осіння сльота замерзає під поривами холодного вітру.
Раніше у цей день закінчувався весільний тиждень. Після цього селяни починали грати весілля вже наприкінці зими. Тож усі дівчата, що залишилися без пари, із заздрістю дивилися на своїх заміжніх подруг.
У цей день неодмінно потрібно зробити якесь добре діло – воно неодмінно зарахується померлим родичам, полегшивши їх долю на іншому світлі.
Традиційними стравами на столі цього дня були оладки, пироги з морквою та киселями.
Що не можна робити 12 листопада
Цього дня є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:
- сваритися, скандалити, поганословити;
- відмовляти у допомозі та милостині;
- думати про щось погане.
У народі вважається, що цього дня не варто купувати взуття - в особистому житті будуть складнощі. Також не слід вирушати у далеку дорогу.
Нагадаємо про все про сорокуст у церкві: як замовляти, чи можна використовувати проти ворогів та як вплинути на здоров'я.
Раніше ми повідомляли, що на порозі церкви на вас чекають прокляття: 9 правил, які допоможуть вам захиститися.