У листопаді роздрібні ціни на хліб в Україні можуть зрости, а якщо цього не станеться, то кількість продукції на полицях магазинів може суттєво зменшитись. Про це заявив перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко у коментарі для "Мінфіну".
Із серпня вартість хліба у магазинах збільшилася на 5-10%, але це вже не покриває витрати виробників. Майже всі складові собівартості хліба продовжують активно дорожчати.
Виробники хліба очікують на чергове подорожчання борошна з листопада ще на 11%, упаковки — на 10%, логістики — на 8%, газу — на 11%, електроенергії — на 11%. Так, щоб "залишатися на плаву" говорять про необхідність підняти ціни для кінцевого споживача на 10-15%.
Якщо у листопаді не скоригувати цінники на хлібобулочну продукцію, то виробникам, ймовірно, доведеться скорочувати виробництво.
Гороскоп на середу 13 листопада для всіх знаків Зодіаку: зірки вимагають дій, але попереджають – тримайте себе в руках
Мінімум 100 грн, а максимум – 1500: як і коли зміняться пенсійні виплати українців
Працівники ТЦК звернулися до чоловіків з важливим проханням
Українцям, які справно платять за ЖКП, отримують платіжки з боргами: чия це проблема
"Якщо ціни на хліб не підвищити на 10−15%, виробникам вже за два тижні не буде за що закуповувати сировину, можливе скорочення виробництва", - пояснив Юрій Дученко.
При цьому він наголосив, що листопадове подорожчання хліба стане останнім у 2024 році. У грудні коригувати ціни не планують.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ціни зробили несподіваний розворот: ковбаса, сосиски та бекон стали доступнішими.
Також наш портал інформував, світла наприкінці тунелю поки не видно: чому грабіжницькі ціни на продукти нікуди не подінуться.
Крім того, ми писали, не лише картопля б'є рекорди: які продукти будуть дорожчати до кінця року.