Якщо військовозобов'язаний проігнорував повістку, він не лише отримує штраф, а й потрапляє в розшук. Поліція має право провести адміністративне затримання та доставити до ТЦК та СП.
Як проводиться розшук порушників мобілізації, розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін в інтерв'ю "Суспільному".
Особи, які не уточнили військово-облікові дані та порушили вимоги закону, поки що автоматично до розшуку не потрапляють. Якщо ж людина проігнорувала повістку і не з'явилася до ТЦК, то інформація про неї передається Нацполіції, яка, у свою чергу, проводить необхідні заходи для розшуку порушника та його доставки до ТЦК.
"Якщо ж вона не прибула за повісткою, тоді вона подається на доставлення, тобто надсилається запит до поліції. До запиту докладається корінець повістки — частина, яка лишається в ТЦК. Це докладається до звернення, і лише після цього поліція здійснює розшукові заходи", – пояснив Роман Істомін.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Представник ТЦК наголосив, що загального списку громадян, які не оновили свої дані, немає. У поліцію передається інформація щодо кожного порушника окремо.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ТЦК не мають права: що мають знати українці про повноваження військкоматів.
Також наш портал інформував, повістки приходять загиблим, людям з відстрочкою та бронюванням: у ТЦК назвали винних у збої.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, штраф від ТЦК можуть скасувати: які помилки військкоматів йдуть на користь українцям.