Ціни на борошно залишаються високими через активний експорт пшениці, який складає 70% від загального врожаю. Продовольча пшениця з нового врожаю займає лише 27% внутрішнього виробництва, що призводить до дефіциту та підвищення цін на зерно, повідомляє Мінфін.
Виробники, прагнучи вигоди, продають зерно за високими цінами або утримують його в очікуванні ще більших цін. У свою чергу, упаковка хліба дорожчає через валютні коливання, а вартість логістики зростає через дефіцит водіїв та необхідність підвищення їх зарплат.
Логістичні проблеми також ускладнюють доставку продукції до магазинів, що також впливає на ціну хліба. Пекарі попереджають, що без підвищення цін на хліб на 10-15% уже через два тижні вони не зможуть закупити сировину для виробництва.
Тарифи для пенсіонерів, студентів і бізнесу: що пропонують Київстар, Lifecell та Vodafone
У ТЦК пояснили, коли завершиться мобілізація
Україною пройдуть масштабні перевірки пенсіонерів: хто залишиться без виплат
"Нафтогаз" попередив про важливе нововведення: що змінилося для клієнтів
Це може призвести до скорочення виробництва та зменшення поставок хліба в магазини, що вплине на споживчий ринок. Споживання хліба в Україні знижується, в основному через його подорожчання.
За останній рік попит впав на 5%. Після кожного підвищення цін люди адаптуються, але загалом зниження попиту продовжиться. Листопадове подорожчання стане останнім цього року, і в грудні ціни не зміняться.
Нагадаємо, звичайний хліб більше не по кишені: ціни кусаються, а українці шукають альтернативу
Раніше ми писали про те, що запасайтесь на зиму: які продукти стануть в нагоді в Україні
Крім того, Знай.ua повідомляв, буханець вже по 45 грн: супермаркети оновили ціни на білий, чорний хліб і батони