Ціни на хліб в Україні можуть зрости на 10-15% у листопаді через подорожчання основних складових, таких як борошно, упаковка, логістика та енергоресурси. Вартість хліба вже підвищилася на 5-10% у жовтні, і магазини наразі лише коригують ціни відповідно до зростання витрат виробників.

Ціни на борошно залишаються високими через активний експорт пшениці, який складає 70% від загального врожаю. Продовольча пшениця з нового врожаю займає лише 27% внутрішнього виробництва, що призводить до дефіциту та підвищення цін на зерно, повідомляє Мінфін.

Ціни на хліб, фото: Знай.ua

Виробники, прагнучи вигоди, продають зерно за високими цінами або утримують його в очікуванні ще більших цін. У свою чергу, упаковка хліба дорожчає через валютні коливання, а вартість логістики зростає через дефіцит водіїв та необхідність підвищення їх зарплат.

Логістичні проблеми також ускладнюють доставку продукції до магазинів, що також впливає на ціну хліба. Пекарі попереджають, що без підвищення цін на хліб на 10-15% уже через два тижні вони не зможуть закупити сировину для виробництва.

Хліб, фото: 2plus2.ua

Популярні новини зараз

Навіть тим, хто вчасно платить: українцям почали масово відрізати світло

Гороскоп на тиждень 30 червня-5 липня для всіх знаків Зодіаку: напад на Раків, таємниці Овнів та байдужість Риб

На блокпостах у водіїв почнуть вилучати права: кого каратимуть

Мінімальні пенсії з 1 липня: чи збільшать виплати пенсіонерам

Показати ще

Це може призвести до скорочення виробництва та зменшення поставок хліба в магазини, що вплине на споживчий ринок. Споживання хліба в Україні знижується, в основному через його подорожчання.

За останній рік попит впав на 5%. Після кожного підвищення цін люди адаптуються, але загалом зниження попиту продовжиться. Листопадове подорожчання стане останнім цього року, і в грудні ціни не зміняться.