Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які через війну опинилися у складних життєвих обставинах, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що змінилися правила надання допомоги у сумі 10 800 гривень на особу.
Так, враховуючи ситуацію з безпекою та зростання кількості українців, які постраждали від війни, фокус програми буде зміщений на підтримку найбільш уразливих осіб.
Програма багатоцільової грошової допомоги від Агентства ООН у справах біженців реалізується третій рік поспіль.
Хто може отримати грошову допомогу?
Подати заявку можуть вразливі вимушено переміщені особи, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону). БФ «Право на захист» є офіційним партнером агенції зі збору даних на грошову допомогу.
"Три години – і у військо": у ТЦК пояснили, як відбувається затримання військовозобов'язаних
Комунальники почнуть обходити квартири українців
Мінімум 100 грн, а максимум – 1500: як і коли зміняться пенсійні виплати українців
"Нафтогаз" попередив про важливе нововведення: що змінилося для клієнтів
Сума грошової допомоги
Сума допомоги базується на сумі мінімального споживчого кошика, становить 3600 грн на особу та покриває тримісячний період. Тобто загальна сума на кожного члена сім'ї складає 10 800 грн.
Отже, Ви можете звертатися до пунктів збору даних, якщо ваша сім'я має дохід, менший за 5400 грн на людину, і відноситься до таких категорій і має хоча б один із критеріїв уразливості (наведені нижче):
Усередині переміщені особи (що перемістилися протягом останніх шести місяців у межах України) і не включені до програми грошової допомоги УВКБ ООН раніше, а також не отримували грошової допомоги від інших організацій протягом останніх трьох місяців.
Люди, які повернулися до місць постійного проживання в Україні після вимушеного переміщення в межах країни або за кордон через військові дії, починаючи з 24.02.2022р. І не отримували грошову допомогу від УВКБ ООН чи інших організацій раніше за людей, які повернулися в Україну після вимушеного переміщення в іншу область або за кордон через військові дії, ТА не отримували грошову допомогу від інших організацій протягом останніх трьох місяців.
і відповідають одному з критеріїв уразливості:
сім'я, яка має лише одного з батьків (або батько, або матір) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з людьми похилого віку (55 років і старше);
або/так
сім'я, очолювана одним одиноким / кілька одиноких людей похилого віку (55 років і старше) або людиною похилого віку з однією дитиною або кількома дітьми молодше 18 років
або/так
сім'я з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме: мають інвалідність, хронічні хвороби.
Особи, які отримували грошову допомогу від міжнародних організацій як ВПО (і з моменту отримання пройшло більше трьох місяців) і після вимушеного переміщення через військові дії повернулися до свого постійного місця проживання в межах України або з-за кордону, можуть подати заявку, якщо мають вразливість.
Документи та інформація для надання у пункті збору даних:
- Документ, що засвідчує особу.
- Податковий номер (необхідний виплати допомоги).
- Свідоцтво про народження дітей (за наявності).
- Номер банківської картки для виплати допомоги (картки «підтримка» не підходять).
- Будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).
- Особистий телефонний номер.
- Для збору даних повинні бути присутніми всі члени сім'ї.
Гаряча лінія УВКБ ООН: 0800307711 (пн-пт 09:00-18:00). Електронна пошта: unhcrukraine@donbassos.org.
Нагадаємо, "Тисяча Зеленського" доступна не всім: деякі пенсіонери можуть залишитися без підтримки.
Раніше повідомлялося, пенсіонери можуть отримати 21 тис. гривень.
Також, плюс 570 грн до основної виплати: пенсіонери отримають збільшення у листопаді.