На тлі війни в Україні з’явилась ініціатива тимчасово заборонити розведення та продаж домашніх тварин. Автори цієї пропозиції вважають, що це допоможе знизити ризики жорстокого поводження з тваринами, а також допоможе зменшити кількість безпритульних тварин, які в умовах війни залишаються без допомоги та підтримки.

Ініціатива пропонує заборону на час воєнного стану з можливим продовженням на п’ять років після нього, а також штрафи від 8500 до 68000 грн за порушення. Петиція, опублікована 31 жовтня на сайті Кабміну, потребує 25 000 підписів для розгляду. Про це пише РБК-УКРАЇНА.

Собачка "Лапка", скріншот: Instagram

На 5 листопада її підтримали лише 8 осіб, а до завершення збору підписів залишилось 87 днів. Заборона спрямована на запобігання жорстокому поводженню з тваринами під час війни та зменшення кількості безпритульних тварин, які страждають від небезпек у зоні бойових дій.

Це також дозволить зосередити ресурси на підтримці тих, хто вже потребує допомоги. Ідея обмежити розведення та продаж тварин з'являлася й раніше: у червні 2022 року була подана петиція, що пропонувала припинити розведення через збільшення безпритульних тварин.

Популярні новини зараз

Тарифи для пенсіонерів, студентів і бізнесу: що пропонують Київстар, Lifecell та Vodafone

Магнітні бурі вдарять з новою силою: кава та алкоголь – під забороною

Українцям загрожує блокування карток: стосується кожного другого - ПриватБанк зробив попередження

В Україні кожному пенсіонеру дозволили збільшити виплати в 1,5 рази: як цього досягти

Показати ще

Собака у калюжі / фото: Pixabay

Вона зібрала лише 4 348 підписів із 25 000 і була відхилена. Проблема загострилася під час війни, коли багато тварин опиняються без господарів, збільшуючи навантаження на волонтерів і місцеву владу.

Нагадаємо, сусіди не прибирають какашки за своїми улюбленцями? Жінка знайшла оригінальний спосіб провчити їх

Раніше ми писали про те, що не давайте у жодному разі: які продукти отруюють собак

Крім того, Знай.ua повідомляв, їжачки потрапили до Червоної книги і перебувають на межі зникнення: як ми можемо допомогти вразливим "колючкам"