З 1 жовтня в Україні почали діяти обмеження на карткові перекази між фізичними особами на суму понад 150 тисяч гривень. Однак це обмеження можна обійти, використовуючи перекази через IBAN, які не підпадають під дію цього ліміту.
Експерти пояснюють, що перекази за IBAN є більш прозорими і дозволяють банкам збирати більше даних про відправника та отримувача, що ускладнює використання схем із підставними особами, так званими "дропами". Про це повідомляє Фокус.
Платежі за IBAN містять деталі учасників транзакції, такі як ІПН і призначення платежу, що дозволяє банкам краще контролювати фінансові операції. Це сприяє боротьбі з шахрайством, і у разі підозрілих транзакцій фінансові установи зобов’язані повідомляти податкову службу.
Експерти зазначають, що перекази за IBAN можуть бути об'єктом податкової перевірки, якщо вони регулярні або значні. Податкова не має прямого доступу до банківських рахунків фізосіб, але отримує інформацію про підозрілі операції.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Наразі податок на доходи фізичних осіб в Україні становить 18% плюс 1,5% військового збору. Якщо новий законопроєкт буде ухвалено, загальне податкове навантаження може зрости до 23%.
Нагадаємо, ситуація загострюється: українцям готують новий податковий зашморг
Раніше ми писали про те, що українці вже не можуть "тягнути" пенсійну систему: депутати придумали план
Крім того, Знай.ua повідомляв, за карткові перекази нарахують додаткову плату: кого контролюватиме податкова