З початку 2025 року в Польщі можуть набути чинності нові правила для працевлаштування іноземців, які стосуватимуться понад 125 тисяч роботодавців і мільйона іноземних працівників. Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики Польщі завершує роботу над проєктом закону, який спрямований на посилення прав працівників-іноземців та врегулювання ринку праці.
Проєкт закону, опублікований для громадського обговорення, може змінити умови працевлаштування іноземців. Основне нововведення — обов'язкове укладення трудового договору для всіх, хто отримує дозвіл на роботу в Польщі. Виключенням залишаться лише сезонні працівники, для яких дозволять використовувати договори-доручення.
Зміни також передбачають, що для реєстрації декларації про працевлаштування іноземця буде потрібно саме трудовий договір. Таким чином, це ускладнить використання контрактів, які раніше часто обмежували права працівників, зокрема щодо соціальних гарантій.
Закон спрямований на посилення захисту прав іноземних працівників, упорядкування ринку праці та спрощення працевлаштування як для сезонних, так і для постійних працівників. Завдяки цим змінам Польща прагне зменшити випадки порушень з боку роботодавців та покращити умови праці іноземців, зокрема українців, які є однією з найчисельніших груп іноземних працівників у країні.
$3500 пенсії, російський паспорт та зникла інвалідність ціною 5 млн грн: як голова ГУНП Олег Трачук усіх за ніс тримає
Нові соціальні послуги для українців: хто має право на допомогу та як її отримати
На державу не розраховуйте: українцям радять подбати про пенсію самотужки
Про платіжки можна не хвилюватись: українці отримають допомогу на газове опалення
Після завершення громадського обговорення законопроєкт передадуть на розгляд Постійної комісії Ради міністрів, а згодом — на затвердження уряду. Очікується, що він може набути чинності з 1 січня 2025 року, якщо пройде всі етапи погодження.
Нагадаємо, соціальні зміни у Німеччині: як це вплине на українських біженців
Раніше ми розповідали, що біженці з України отримають новий статус: Німеччина готує реформу соціальних виплат
Також, українців залишать без притулку в одній з європейських країн: кому час збирати речі