Лідія Карплюк, партнерка юридичної компанії "Leshchenko, Doroshenko & Partners", прокоментувала процедуру проходження медкомісії для військовозобов'язаних. Вона сказала, що важливість надання всіх медичних документів та відзначення всіх наявних протипоказань під час огляду.
У разі, якщо не були враховані медичні показання, необхідно негайно подати письмову скаргу до вищої військово-лікарської комісії (ВЛК) і повідомити територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) про адміністративне оскарження рішення ВЛК, пише Главред.
Карплюк також наголосила, що не слід підписувати документи без їх попереднього прочитання. Посадові особи ТЦК і СП не мають права примушувати когось підписувати документи або чинити фізичний тиск.
У таких випадках вона рекомендує подавати аргументовані скарги та, за потреби, викликати поліцію, радячи мати адвоката, який зможе захистити права особи.
Неявка до ТЦК за повісткою: скільки разів можуть оштрафувати
Банкомат з'їв картку: українцям підказали, як швидко відновити доступ до грошей
У листопаді пенсіонерам підкинуть грошенят: хто отримає
Жарти закінчилися: комунальники готують боржникам неприємний сюрприз
Вона поділилася, що якщо ТЦК і СП зафіксують відмову особи від призову, ця інформація буде передана правоохоронним органам для початку досудового розслідування.
Проте адвокатка запевнила, що під час досудового розслідування можна буде доводити, що не було умислу на вчинення правопорушення, оскільки мова йшла про порушення, які оскаржуються. Чим більше буде документів і письмових скарг, тим вищою буде ймовірність уникнути незаконних переслідувань.
Нагадаємо, штрафи від ТЦК стануть масовими: скільки чоловіків опиняться в зоні ризику
Раніше ми писали про те, що змінилося у мобілізації чоловіків 50-59 років: пояснення ТЦК
Крім того, Знай.ua повідомляв, незаконні діагнози та мільйони доларів: після скандалу всплили сотні скарг на хабарництво у МСЕК