Пенсійна система в Україні, за словами Сергія Гривка, депутата та члена комітету Верховної Ради із соцполітики та захисту прав ветеранів, зараз перебуває на порозі великих змін.
На зміну солідарній системі, яка вже не може впоратися з виплатами, розглядають накопичувальну модель – за задумом вона допоможе покращити якість життя українців на пенсії. Але процес не простий, і депутати все ще обговорюють, як краще впровадити такі зміни.
Один із варіантів, який зараз обговорюють: частина внесків йтиме на особисті пенсійні рахунки громадян. Ідея така – 2% від ЄСВ (єдиного соцвнеску) та 2% від ПДФО (податку на доходи фізосіб) можуть спрямовуватись на накопичувальні рахунки, а решта 20% від ЄСВ продовжать підтримувати солідарну систему, як і раніше.
Додатково українці зможуть за бажанням вносити додаткові внески на свої накопичувальні рахунки, що, як передбачається, збільшить їхнє майбутнє пенсійне забезпечення.
Гороскоп на сьогодні, 21 травня: відчай скорпіонів та провокації левів – прогноз для всіх знаків Зодіаку
Продаж квартири обернеться фінансовим шоком: в Україні встановили нові податки на нерухомість
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати
Соціальні виплати повністю перекроять: держава платитиме більше, але не всім
Експерти стверджують, що без реформ пенсійна система просто не витримає. Наразі основне навантаження лежить на працюючих українцях, які своїми внесками підтримують пенсіонерів. Але в міру того, як чисельність працюючого населення знижується, а пенсіонерів стає більше, грошей не вистачає.
Тому запровадження накопичувальної частини – крок, який у майбутньому може дати українцям стабільні виплати та захистити від фінансових проблем у старості.
Нагадаємо, одним по 500 грн, а іншим – 1500 грн: пенсії можуть помітно змінитись
Раніше ми писали про те, що "Ощадбанк" блокує картки за переказ грошей: який "конкурент" потрапив під роздачу
Крім того, Знай.ua повідомляв, прокурорам піднімуть зарплати, тому що "вимушені" брати хабарі: "Не вистачає на життя"