Нещодавно Міністерство соціальної політики України представило законопроект про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення, який передбачає щомісячні відрахування із зарплат українців до державного чи недержавного пенсійного фонду.
Ініціатива обговорюється серед громадян, адже передбачає зміни в сумі відрахувань із заробітних плат і встановлення обов'язкового накопичувального внеску для працівників, роботодавців і навіть самозайнятих осіб.
Згідно із законопроектом, планується, що ставка єдиного соціального внеску зменшиться з 22% до 17% у перший рік дії реформи. Наступного року ця ставка буде знижена до 16%, а починаючи з третього року, вона досягне 15%. Разом із цим впроваджуються накопичувальні внески — додатковий обов'язковий платіж із заробітної плати, який розпочнеться з 1% у перший рік дії закону, зросте до 2% на другий рік і досягне 3% у третій та наступні роки.
Для роботодавців також передбачені обов’язкові внески на пенсійне забезпечення співробітників у тому ж розмірі, як і для працівників. Зазначається, що за умови, якщо працівник не бажає здійснювати додатковий внесок, він має право відмовитись від нього за письмовою заявою роботодавцю. У такому разі роботодавець також припиняє сплату додаткового внеску з єдиного соціального внеску.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Особливий механізм накопичувальних відрахувань запропоновано для самозайнятих осіб, які будуть самостійно здійснювати обов'язкові внески у розмірі 1% у перший рік, 2% — у другий і 3% — починаючи з третього року.
Новий підхід до пенсійного забезпечення обґрунтовується необхідністю створення додаткових фінансових резервів для забезпечення гідної старості. Планується, що обов’язкові внески накопичуватимуться на особистих рахунках працівників, а українці зможуть обирати, до якого пенсійного фонду спрямовувати свої внески. Для цього буде створений Державний накопичувальний пенсійний фонд, а також збережеться можливість обрати недержавний пенсійний фонд за особистим бажанням.
Нагадаємо, податківці стежитимуть за кожною копійкою: нардеп підтвердила розробку "таємного" закону
Раніше ми розповідали, що податкова отримала нові повноваження: відстежуватимуть банківські перекази
Також, уряд скасовує пенсію для деяких українців: хто залишиться без грошей у 2025 році