Україна готується до масштабного перезавантаження житлової політики – старий Житловий кодекс, якому вже 40 років, давно не відповідає реаліям сьогодення.

Про цеRegioNews розповіла Олена Шуляк, голова партії "Слуга Народу". За її словами, країна вже впроваджує нові будівельні стандарти, які враховують сучасні виклики, включаючи безпеку, енергоефективність та доступність.

Житловий будинок / фото: Pixabay

Але на цьому все не закінчується. Влада разом з партнерами та експертами розробляє нову стратегію у сфері житла, щоб вирішити не тільки поточні проблеми, пов'язані з війною, а й питання, що давно тягнуться на кшталт недобудов, застарілих будівель і нескінченних черг на житло, як у радянські часи.

Однією з ключових ідей є створення інституту соціального житла, яке належатиме громадам та надаватиметься нужденним сім'ям за доступною ціною. Це можуть бути переселенці чи люди, які втратили житло внаслідок катастроф.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Досвід Європи показує, що така система працює і тепер її хочуть запровадити в Україні.

квартира

Шуляк також розповіла, що вже успішно реалізуються дві важливі програми: "ЄВосстановлення" та "ЄОселя". Перша допомогла понад 81 тисячу українських сімей відновити чи придбати нове житло замість зруйнованого. Але, за словами Шуляка, цю програму необхідно терміново розширити, щоб вона охоплювала і тих, чиї будинки залишилися на окупованих територіях.

Вона впевнена, що це не лише допоможе людям залишитись в Україні, а й поверне тих, хто був змушений виїхати за кордон.

Щодо іпотеки, партія "Слуга Народу" також просуває зміни. Тепер переселенці можуть брати житло до 10 років давності, а не до трьох, як було раніше. Це розширить доступ до доступніших об'єктів на вторинному ринку. Однак Шуляк впевнена, що треба рухатися далі, знижуючи початковий внесок із 20% до 15% та зменшуючи відсоткову ставку за іпотекою з 7% до 3%.

Нагадаємо, доведеться зимувати без тепла? Де взагалі не планують розпочинати опалювальний сезон

Раніше ми писали про те, що безкоштовного житла більше не буде: європейська країна позбавляє пільги

Крім того, Знай.ua повідомляв, українців почнуть викликати до суду: обиратимуть наосліп, за неявку – непосильні штрафи