Поліція не має права вручати повістки, проте може перевіряти документи у чоловіків віком від 18 до 60 років. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна повідомив голова Національної поліції України Іван Вигівський, роз’яснюючи роль правоохоронних органів у процесі мобілізації.
За його словами, поліція, як і раніше, виконує свої обов'язки щодо доставлення військовозобов'язаних до ТЦК та СП за зверненням територіальних центрів комплектування. Проте вручати повістки поліцейські не можуть, оскільки це прямо не передбачено законом. Основне завдання поліції в цьому процесі полягає в допомозі представникам ТЦК та СП під час оповіщення та перевірки документів військовозобов'язаних.
"Поліцейські мають право перевіряти документи у всіх осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років, незалежно від підстав. Це визначено законом України 'Про Національну поліцію'", – наголосив Іван Вигівський.
Водночас, якщо особа ухиляється від мобілізаційних зобов'язань і не з'являється до військкомату, поліція разом із ТЦК може організувати доставлення такої особи до відповідних установ. Проте вручення повісток залишається виключною прерогативою територіальних центрів комплектування.
З кордону відразу до ТЦК: що може чекати на чоловіків при виїзді
Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу
Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон
Відстежує геолокації та збирає дані: у мережі розкрили нюанси програми "Резерв+"
Ці заходи, як підкреслив Вигівський, спрямовані на забезпечення належного виконання військовозобов'язаними своїх обов'язків відповідно до законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Нагадаємо, по всій країні пройшли масові "облави" ТЦК: концерти, заклади, мажорні ресторани
Раніше ми розповідали, що реформа ТЦК не скасує примусову мобілізацію: українців і далі пакуватимуть в бусики
Також, мобілізація в обхід ТЦК: що змінилося для військовозобов'язаних