Віддалене навчання, яке ще кілька років тому викликало скепсис серед батьків і школярів, сьогодні стало необхідністю, а в багатьох випадках — і перевагою.

За даними Міністерства освіти і науки України, станом на 1 вересня 2024 року майже 500 тисяч школярів навчаються дистанційно. Така цифра може збільшитися, особливо через можливі тривалі відключення електроенергії взимку. МОН зазначає, що навіть із генераторами, які встановлені у 80% шкіл, не всі заклади зможуть працювати в нормальному режимі.

Дистанційна освіта. Фото: Інформатор.
Дистанційна освіта. Фото: Інформатор.

Онлайн і дистанційне навчання: у чому різниця?

Онлайн-навчання відбувається у реальному часі за допомогою відеозв'язку. Діти підключаються до уроків, маючи можливість активно спілкуватися з вчителями. Це зручно, продуктивно та безпечно, оскільки учні можуть навчатися з будь-якої точки світу. Однак такий формат вимагає стабільного електропостачання та доступу до інтернету.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

Дистанційне навчання відрізняється тим, що учні самі визначають свій графік, обираючи зручний час для виконання завдань. Усі матеріали зберігаються на навчальних платформах, а школярі можуть звертатися до вчителів за поясненнями. Переваги цього формату полягають у зручності, інноваційності та індивідуальному підході. Крім того, навіть на відстані учні можуть соціалізуватися завдяки платформам для спілкування та додатковим активностям.

Яку форму обрати - вирішувати батькам, орієнтуючись на географічне місцезнаходження та можливості дитини.

Нагадаємо, осінні канікули під загрозою: школярі відпочиватимуть за новими графіками

Раніше ми розповідали, що школярів зобов’язали вчитися більше: тепер не виходитимуть з-за парт

Також, школярів можуть відправити на дистанційку: у Міносвіти назвали умову