Виявляється, що в Україні не виключено підвищення не лише військового збору (ставка 5%), але ще й податку на додану вартість (ПДВ). Відомо, що цим податком оподатковуються підприємці-зареєстровані платники ПДВ, але опосередковано його сплачують усі споживачі товарів чи послуг.

Такої ймовірності не виключає голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

Українці, фото: Знай.ua

"Зараз ми бачимо, що немає підстав підвищувати ПДВ, але не виключаємо, що вони з'являться в майбутньому… А це майбутнє може бути і через місяць чи пізніше… Може, з'явиться відповідна пропозиція від уряду. Без неї ми нічого не робитимемо", – сказав Гетьманцев.

При цьому він наголосив, що якщо така ініціатива з'явиться, розглядати питання буде потрібно з позиції пошуку коштів, необхідних для фінансування Сил оборони. По суті, за словами Гетьманцева, тільки це може стати основою підвищення ПДВ.

Популярні новини зараз

Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Супермаркет. Фото: скрін youtube

"Як ресурс, з точки зору публічних фінансів, це правильне джерело і воно найменш шкідливе з усіх, що залишилися «на столі». Бо як ресурс ми його можемо використовувати. Водночас з іншого боку, чи потрібен він узагалі, чи ні - має визначити уряд", - пояснив нардеп.

На даний момент, як зазначає Гетьманцев, уряд дотримується думки, що для фінансування армії до кінця 2024 року вистачить підвищення податків, передбачених "ресурсним" законопроектом 11416-д. На даний момент він прийнятий лише в першому читанні, попереду друге читання.

"Але ми повинні пам'ятати не лише про потреби до кінця року, а й наступного року, де ми поки що не маємо 100% впевненості у залученні всіх тих обсягів зовнішньої допомоги, якої потребуватимемо", – заявив Гетьманцев.

Нагадаємо, ціни на продукти постійно зростають: у жовтні голодних людей побільшає.

Раніше повідомлялося, час переходити на електротягу: автомобілі в Україні дешевшають.

Також, податки піднімаються: як вижити в нових умовах і не залишитися без грошей.