Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є важлива інформація. Справа в тому, що в Україні вже встановлюють невеликі (міні) ТЕС, а також змінюється тариф на світ. Давайте в цьому розбиратися докладно, щоб розуміти, що на нас чекає вже цієї осені.

Про це стало відомо завдяки інформації від директора енергетичних та інфраструктурних програм "Центру Разумкова" Володимира Омельченка, а також із повідомлень прес-служби НКРЕКП.

вугілля, ТЕС, опалення, енергетика // фото Getty Images

Відомо, що в Україні вже запроваджено 100 МВт газової генерації (міні-ТЕС), до кінця року очікується ще 200 МВт, що є важливим кроком щодо стабілізації енергосистеми. Розвиток місцевих генерацій, особливо з боку бізнесу, також сприяє зменшенню загального дефіциту електроенергії та підвищенню енергетичної незалежності.

ЛЕП. Фото: скриншо з відео

Популярні новини зараз

Ухилянти та втікачі можуть спати спокійно: адвокат розповів про особливості повісток

Чоловікам дали час "видихнути" до 9 листопада: що далі

В Україні знову індексують пенсії: цифри та прогнози

Українцям заблокують банківські рахунки: хто перший втратить гроші

Показати ще

В Україні активізувалися зусилля щодо забезпечення енергетичної незалежності через розвиток газової генерації. Україні для власних потреб не вистачає 9 ГВт, зараз реалізуються плани замістити хоча б 1 ГВт (тобто 1000 МВт) газовою генерацією.

Омельченко зазначає, що станом на сьогодні введено в експлуатацію вже 100 МВт нового газового покоління, що є вагомим кроком уперед у напрямку диверсифікації джерел електроенергії.

Тарифи на світло, скріншот: YouTube

Омельченко також зазначає, що до кінця року очікується введення у роботу ще до 200 МВт нових потужностей. Це дозволить частково компенсувати втрати, спричинені російськими атаками на енергосистему країни.

Важливо також розповісти, що комісія з комуналки НКРЕКП готується переглянути граничні ціни на ринку електроенергії з 1 листопада 2024 року. Про це є інформація у проєкті ухвали НКРЕКП, який планується затвердити на засіданні 1 жовтня.

Відповідно до проекту, регулятор пропонує встановити нові граничні ціни на ринку "на добу вперед" та внутрішньодобовому ринку:

- у нічний час (з 00:00 до 07:00) максимальна ціна складе 5600 грн./МВт*год,

- у денний час (з 07:00 до 17:00 та з 23:00 до 24:00) - 6900 грн./МВт*год,

- у вечірній час пік (з 17:00 до 23:00) - 9000 грн./МВт*год.

- мінімальну граничну ціну встановлено на рівні 10 грн/МВт*год.

Нагадаємо, ціни "злетіли" до 40%: пекарі розповіли, як в Україні зміниться вартість хліба.

Раніше повідомлялося, можливі серйозні зміни у тарифах на електроенергію: відома дата.

Також, школи переходять на новий формат навчання: звикати до змін доведеться всім.