У 2025 році учнів 4-х, 9-х та 11-х класів планують звільнити від обов'язкової державної підсумкової атестації (ДПА). Ця пропозиція закріплена в законопроєкті, зареєстрованому у Верховній Раді України, і стосується учнів, які завершують навчання на відповідних рівнях загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році.
Якщо закон буде ухвалений, учні зможуть отримати документи про освіту без обов'язкового складання ДПА. Для учнів 4-х класів, які навчаються в школах, що беруть участь у пілотному проекті ДПА, передбачена атестація з української мови, читання та математики.
Однак результати цього тестування не вплинуть на їхні підсумкові оцінки. Метою пілотного етапу є збір інформації для удосконалення методів оцінювання та тестування, яке дозволить точніше оцінювати обов’язкові результати навчання, встановлені новим Державним стандартом початкової освіти та чинними освітніми програмами.
Пенсіонерів заженуть у злидні: встановили недосяжні умови для гідної пенсії
Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови
Мобілізовують навіть заброньованих: юрист пояснила причини
Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
Отримані дані підсумкової атестації учнів пілотних шкіл допоможуть визначити оптимальні підходи до оцінювання знань учнів і поліпшити систему тестування для наступних поколінь.
Важливо, що основна мета цього тестування — не контроль учнів, а поліпшення навчальних підходів і створення більш досконалої системи оцінювання в початковій школі.
Нагадаємо, розклад канікул для школярів: не встигнуть втомитися
Раніше ми писали про те, що сотні шкіл в Україні не мають укриттів: як проходитиме навчання
Крім того, Знай.ua повідомляв, в Індії дітей вчать красти у спеціальних "школах": батьки платять по $3 тис. за курс та пишаються успіхами