Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що в Україні чинне пенсійне законодавство дає можливість будь-якому одержувачу виплати збільшити розмір пенсії.
Ось один із прикладів того, про що йшлося вище – якщо відкласти вихід на пенсію на п'ять років, то розмір виплати зросте на 54%.
Про це стало відомо завдяки інформації від прес-служби Пенсійного фонду України.
У законі про пенсійне страхування є норми, які заохочують громадян до пізнішого виходу на пенсію. Йдеться про призначення пенсії "з відстроченням".
Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Тим, хто отримав право на страхову пенсію за віком, але після досягнення пенсійного віку виявив бажання працювати та отримувати пенсію пізніше, основний розмір пенсії збільшується:
- у разі відстрочення виходу на пенсію строком до 60 місяців – на 0,5% за кожен повний місяць страхового стажу, що настає за місяцем досягнення пенсійного віку;
- у разі відстрочення виходу на пенсію терміном понад 60 місяців – на 0,75% за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, що настає за місяцем досягнення пенсійного віку.
Підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не провадиться.
Тобто якщо людина відстрочить свій вихід на пенсію на один рік, то отримає надбавку до пенсії у розмірі 6% (0,5% х 12), за два роки пізнішого виходу на пенсію – 12% (0,5% х 24) ) і т.д. Щодо відстрочки на шість років (72 місяці) – це збільшення основного розміру пенсії на 54% (72х0,75%).
Пенсія за віком із відстрочкою призначається за зверненням пенсіонера, як правило, з першого числа місяця, в якому подано звернення.
Нагадаємо, на літрі "відсмоктують" 2 грн: українських водіїв попередили про різкі зміни на АЗС.
Раніше повідомлялося, студентам платитимуть, незважаючи на оцінки: хто може отримувати незвичайні стипендії.
Також, в Україні "заморожують" виплати на 3 роки: як зміниться реальний розмір пенсій та зарплат.