Після кількох місяців коливання цін на картоплю українські споживачі можуть зітхнути з полегшенням. Після стрімкого зростання вартості в серпні, обумовленого поганими погодними умовами, ціни почали поступово знижуватися. Цей спад дає надію на стабілізацію ринку овочів, хоча деякі види картоплі, зокрема молода та рожева, все ще залишаються доволі дорогими.
З початку року картопля суттєво подорожчала через недостатній врожай, викликаний спекою та посухою. Це призвело до зменшення обсягів якісної продукції, що позначилося на підвищенні цін. Однак вже в серпні ситуація змінилася завдяки зростанню пропозиції на ринку після збору нового врожаю. Станом на вересень, ціни почали падати, і нині середня вартість звичайної картоплі у супермаркетах країни коливається на рівні 20-23 гривень за кілограм. Для порівняння, ще на початку літа вона могла сягати 30 гривень і більше.
Так, у мережі Auchan картоплю продають по 18,90 гривні за кілограм, в Metro — 20,70 грн, у Megamarket — 22,90 грн. Проте, не все так просто: молода картопля все ще тримається на високому рівні – близько 31,90 гривні за кілограм. Це пояснюється меншою кількістю її на ринку та сезонними коливаннями попиту. Крім того, рожева картопля також не знизила ціну, залишаючись на рівні 28,90 гривень.
Таке зниження вартості картоплі може бути короткочасним, оскільки довгострокова стабільність цін залежатиме від кількості та якості продукції, що надходитиме на ринок протягом осені та зими. Зважаючи на прогнози щодо можливого зростання цін на продукти через додаткові витрати на зберігання, важливо уважно стежити за подальшими тенденціями. Споживачам варто скористатися можливістю придбати дешевшу картоплю зараз, оскільки ближче до холодної пори року ціни можуть знову зрости.
Вже співпало 2 з 6: погодні знаки, які передбачають швидку перемогу України
Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
Майже 100 грн – і це лише за каналізацію: з квітня змінюються тарифи
Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
Нагадаємо, запас продуктів на кілька місяців: що купити в умовах війни
Раніше ми розповідали, що супермаркети переписали ціни на крупи: скільки заплатимо за гречку, рис та пшоно
Також, ціни на масло в Україні злетіли: варто готуватися до гіршого