В Україні під час воєнного стану територіальні центри комплектування отримали право оголошувати військовозобов’язаних у розшук. І для багатьох це стає неприємною несподіванкою — людина може навіть не підозрювати, що вже перебуває у відповідних базах.

Основною причиною такого рішення є порушення правил військового обліку або законодавства про мобілізацію. Це може бути неявка за викликом, ігнорування вимог ТЦК або інші адміністративні порушення. Водночас на практиці трапляються випадки, коли громадяни не отримували жодних повідомлень, але все одно опиняються у розшуку.

Штрафи ТЦК. Фото: скрін youtube

Дізнатися причину можна двома шляхами. Перший — звернутися безпосередньо до територіального центру комплектування, який ініціював розшук. Другий — звернутися до відділення поліції. Саме там повинні надати офіційне пояснення, яке стане основою для подальших дій.

Важливо розуміти: якщо особу оголошено в розшук, її можуть затримати правоохоронці та доставити до ТЦК. Після цього складається адміністративний протокол і починається процедура з’ясування обставин. Саме на цьому етапі людина отримує можливість пояснити ситуацію або надати документи, що підтверджують відсутність порушення.

Популярні новини зараз

ПФУ попередив про важливий документ: що треба перевірити, аби бути з пенсією

Гроші вже пішли: з 1 квітня українцям почали надходити виплати, хто може отримати допомогу

Після оплати комуналки може з'явитись борг: у "Нафтогазі" попередили про нові правила розрахунків

ТЦК почали ставити чоловіків "на лічильник": вигадали альтернативу повісткам - що вимагають

Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube

Якщо підстав для притягнення до відповідальності немає, провадження закривається окремою постановою. У такому випадку ТЦК офіційно повідомляє поліцію про необхідність зняти особу з розшуку.

Втім, якщо громадянин не згоден із рішенням, він має право його оскаржити. Для цього необхідно отримати копію постанови про адміністративне правопорушення і звернутися до суду або скористатися допомогою адвоката.

Нагадаємо, ТЦК пропонують відправити на штурми разом з бусифікованими

Раніше ми розповідали, що юнаків зобов'язали з'явитися до ТЦК до 31 липня

Також, мобілізацію у великих містах будуть проводити за новими правилами : що зміниться