Нерідко українці отримують завищені рахунки за комуналку, суми в яких зовсім не відповідають дійсності. Чому виникають такі ситуації, а головне, що робити, щоб уникнути необхідності платити зайві гроші, повідомляє Мінфін.

Електролічильник. Фото: скрін youtube

Є кілька найпоширеніших ситуацій:

  • коли люди не живуть в квартирі, однак отримують платіжки за повний набір послуг;
  • коли власникам приватних будинків надходять платіжки за газ, незважаючи на те, що житло зруйноване;
  • "помилкові" платіжки, в яких можна побачити незрозумілі цифри, а десятки разів більші, ніж фактичне споживання.

Чому так відбувається?

За словами Олега Попенка, голови Союзі споживачів комунальних послуг, навть якщо людина не живе в квартирі, їй нараховують платежі майже за всі комунальні послуги (опалення, воду, вивіз сміття, обслуговування мереж,прибирання прибудинкової території). "Це цілком законно — комунальники не повинні самостійно з'ясовувати, чи живе споживач у квартирі, чи ні. Послуга надається, отже, за неї треба платити", - пояснює фахівець.

Крім того, багато хто, перебуваючи у від'їзді, забуває передавати показання лічильників або взагалі вважає, що цього непотрібно робити (нічого ж не змінюється). Насправді, це грає проти платника. "Якщо показники лічильника не отримані, споживачеві нараховують плату за нормами, які враховують максимальне споживання", - зауважує Попенко.

Популярні новини зараз

Як працюватимуть "мобільні ТЦК": не автобуси з повістками, а нова тактика мобілізації

ТЦК проводять нові "облави" – куди нагрянуть

Нова тактика ТЦК: знятих з обліку знову роблять військовозобов'язаними – як захиститись

Роки праці більше не важливі: у ПФУ повідомили про новий пенсійний порядок

Показати ще

Олександр Душенко, керівник КП "Тепловик", зазначає, що навіть при наявності автономного опалення та його відключенні під час від'їзду господарів, сплачувати за тепло все одно доведеться: "Квартира в багатоповерховому будинку все одно, так чи інакше, опалюється. Якщо в ній відключено автономне опалення, підігрів йде за рахунок теплих стін сусідніх квартир, і в приміщенні зберігається плюсова температура, труби не розмерзаються і не псується майно.

У таких випадках ми нараховуємо плату за методикою 315. Наприклад, якщо йдеться про п'ятиповерхівку, 20% загального рахунку за опалення порівну розподіляється між усіма власниками квартир, а 80% — між тими, хто підключений до централізованого опалення. Плюс — усі платять абонплату, до якої входять перевірка чи заміна лічильників, зарплати спеціалістів абонентського відділу тощо".

Що робити, щоб не платити зайвого?

Якщо ви не мешкаєте в квартирі, слід надати до керуючою компанії заяву та докази своєї відсутності (довідки ВПО, документи з консульства, квитки тощо). Також можна зовсім відключити газ чи воду шляхом пломбування, яке виконують спеціальні служби. Але в цьому випадку треба мати на увазі, що за повторне підключення доведеться заплатити, крім того, на нього знадобиться час.

Платіжки за комунальні послуги Фото: скрін youtube

Якщо будинок пошкоджено, слід оформити акт обстеження (через комісію при поліції або місцевій владі) та надати його всім постачальникам послуг. Це дозволить припинити нарахування.

Якщо в платіжках виявлено помилку, варто звернутися до постачальника та попросити зробити звірку даних та перерахунок. Якщо це нічого не дасть, можна подати позов до суду. Але слід розуміти, що це дуже довгий процес без точних гарантій.

Раніше портал Знай писав, що жінки можуть отримати допомогу до 150 тисяч гривень у липні: встигніть зареєструватися.

Також портал повідомляв про максимальні пенсії у серпні: чи зростуть виплати та хто може отримати.

Крім того, ми інформували про посилені заходи контролю на півдні України: виявлено порушень на майже 2,5 млн грн.