Працівники прокуратури мають право оформити пенсію за вислугу років незалежно від віку. Для цього потрібно мати щонайменше 25 років вислуги, з яких не менше 15 років - стажу на посаді прокурора. Про це повідомили у Пенсійному фонді України.

Прокурор / Фото: Pinterest

Водночас для тих співробітників, у яких немає повного 25-річного стажу, але які пропрацювали на посаді прокурора не менше 15 років і мають страховий стаж щонайменше 35 років (для чоловіків) та 30 років (для жінок), пенсію за вислугу років призначають після досягнення чоловіками 57 років, а жінками - 55 років.

Як зазначили у відомстві, пенсія по інвалідності передбачена для працівників прокуратури, яких визнано особами з інвалідністю I або II групи. Вона нараховується у розмірі 60% від середньомісячної заробітної плати за наявності не менше 10 років стажу роботи в органах прокуратури.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника надається непрацездатним членам сім’ї прокурора або слідчого, які перебували на його утриманні, за умови, що померлий мав стаж служби в органах не менше 10 років. Цей вид пенсії за принципом призначення схожий на пенсію по інвалідності.

Популярні новини зараз

Не тільки дронами, а й ракетами: рф може збільшити кількість масованих атак на Україну

Жити, а не виживати: скільки мають отримувати пенсіонери

Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні

Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця

Показати ще

Гроші. Фото: Youtube

У Пенсійному фонді України також пояснили, що достроково оформити пенсію за віком - за наявності лише 15 років стажу - можуть лише окремі категорії громадян, зокрема:

особи з гіпофізарним нанізмом (ліліпути), а також непропорційні карлики - чоловіки з 45 років за наявності стажу щонайменше 20 років, жінки - з 40 років за наявності стажу не менше 15 років;

особи з інвалідністю I групи по зору, повністю сліпі та особи з інвалідністю з дитинства I групи - чоловіки з 50 років при стажі не менше 15 років, жінки - з 40 років за наявності не менше 10 років страхового стажу;

жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, а також матері дітей з інвалідністю з дитинства та важкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність - можуть вийти на пенсію з 50 років за наявності щонайменше 15 років страхового стажу.