Міністерство оборони розкритикувало законопроєкт, який дозволяє військовозобов’язаним, що порушили правила мобілізаційного обліку або перебувають у розшуку територіальних центрів комплектування, оформлювати бронювання на стратегічно важливих підприємствах. Про це повідомляє видання "Судово-юридична газета".

Йдеться про законопроєкт під реєстраційним номером 13335 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану".

ТЦК. Фото: скрін youtube

У Міністерстві вважають неприпустимим надання переваг тим працівникам оборонної промисловості та критично важливих установ, які підлягають бронюванню відповідно до частини 1 статті 25 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", але при цьому порушили порядок військового обліку. Міноборони наголошує, що такі пільги порушують баланс і можуть вплинути на рівність умов для всіх військовозобов’язаних.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що пропонується доповнити статтю 25 вищезгаданого закону положеннями, які дозволяють тимчасове бронювання працівників критично важливих підприємств, навіть якщо:

Популярні новини зараз

Ваш зоряний час настав: вперше за 84 роки доля готує грандіозний поворот цьому знаку Зодіака

Новий етап мобілізації у серпні: хто з українців – пріоритетна ціль для ТЦК

Заберуть до 20% вашої пенсії: пенсіонерів застерегли від втрати частини грошей

Пенсіонери затамували подих: цього року можуть знову підняти виплати, але є нюанс

Показати ще
  • у них відсутній або неналежно оформлений військово-обліковий документ;
  • вони не перебувають на військовому обліку;
  • не уточнили персональні дані;
  • перебувають у розшуку (крім осіб, що порушили статті 336 та 337 Кримінального кодексу України).

Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube

Документ був зареєстрований 30 травня 2025 року у Верховній Раді групою народних депутатів на чолі з Давидом Арахамією та Олександром Завітневичем. Законопроєктом передбачається можливість тимчасового бронювання строком до 45 діб для працівників підприємств, віднесених до критично важливих - навіть у випадках порушень правил військового обліку або перебування у розшуку.