Подвоєння земельного податку для гірничодобувної галузі може призвести до повної зупинки видобувних підприємств в Україні. У результаті велика кількість людей може залишитися без роботи. Про це заявив голова Федерації металургів Сергій Біленький у коментарі "УНІАН".

Шахтар
Фото из открытых источников

Так, представники промисловості направили офіційне звернення до голови парламенту, а також до керівників фракцій і депутатських груп. У документі зазначено, що законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з ухваленням Закону України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення" потребує або відхилення, або суттєвого доопрацювання.

"Підвищення ставки земельного податку в середньому у 2,6 раза матиме руйнівний вплив на галузь, яка й без того перебуває у критичному стані. Багато підприємств, які десятиліттями стабільно працювали, сплачували податки та забезпечували людей роботою, вже зупинили свою діяльність", - наголосив Біленький.

Він підкреслив, що на бізнес також лягають додаткові витрати через зростання вартості морських перевезень. Крім того, спостерігається нестача працівників через мобілізацію, а через високі військові ризики промисловість втратила доступ до зовнішнього фінансування.

Популярні новини зараз

Зарядили винищувачі ракетами: росія готується до потужного обстрілу України

Мінус місяць канікул: освітянка розповіла, чому навчальний рік в школі має тривати довше

Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти

Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку

Показати ще

"Стверджувати, що промисловість витримає ще одне підвищення податків - це відверто антипатріотична позиція. Окрім земельного податку, гірничодобувні компанії сплачують податок на прибуток, рентну плату та збір за розміщення малонебезпечних відходів. Тобто фактично за одну й ту саму діяльність ми платимо чотири різні податки", - нагадав він.

Людина, яка звільнилась з роботи. Фото: pinterest

За словами Біленького, в нинішніх умовах у підприємств немає навіть мінімального запасу міцності. Чергове підвищення податкового тиску може стати фатальним та призвести до масового закриття виробництв, що спровокує зростання соціальної напруги.

"Ми можемо втратити підприємства, які є містоутворювальними. Люди просто залишаться без можливості заробити собі на життя. Якщо зупиниться гірничодобувне підприємство - за ним зупиняться металургійні та коксохімічні заводи. У результаті може обвалитися цілий кластер економіки - а це понад 200 тисяч працівників, які залишаться без засобів до існування. Державний бюджет втратить мільярди гривень", - підсумував він.