Верховна Рада знову обговорює зміну пенсійного віку: підвищення та зниження для різних категорій. У центрі обговорень знаходяться два законопроекти — №5566 та його альтернативна версія №5566-1 .

В українському парламенті відновилися активні дискусії щодо можливих змін пенсійного віку. Народні депутати розглядають пропозиції, які можуть як підвищити, так і незвичайно знизити пенсійний вік для окремих категорій громадян. Ці ініціативи торкнуться мільйонів українців і викликають живий суспільний резонанс.

Незважаючи на те, що перший проект було зареєстровано ще навесні 2021 року, зараз він знову потрапив до порядку денного Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Ключові положення законопроекту №5566:

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні 19 липня: розчарування Овнів, нервозність Близнюків та нестабільність Терезів

До 6 грн за 1 кВт: коли в Україні планують підняти тариф на світло

Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти

ТЦК почали вилучати права на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити

Показати ще
  1. Поетапне підвищення пенсійного віку до 61 року. Пропонується збільшити пенсійний вік із нинішніх 60 до 61 року. Для м'якого переходу зростання відбуватиметься поступово – по 1 місяцю на рік, розтягнуте на 12 років.
  2. Зниження пенсійного віку для жінок, які виховують дітей. Це, мабуть, найспірніший пункт: пропонується зменшувати пенсійний вік для жінок на 6 місяців за кожну дитину, виховану до 6 років, але сумарне зниження не повинно перевищувати 3 роки.

Що означають ці цифри практично?

Якщо пенсійний вік стане 61 рік, жінка з однією дитиною зможе вийти на пенсію у 60,5 роки (61±6 місяців) — це лише незначне підвищення порівняно з нинішніми 60 роками. За двох вихованих дітей пенсійний вік становитиме рівно 60 років — як і зараз. Тільки за наявності трьох дітей пенсійний вік знизиться до 59,5 років.

Якщо жінка виховувала шість і більше дітей, її пенсійний вік може скоротитися на 3 роки – до 57 років за нинішніми нормами або 58 років за підвищення до 61 року. Проте в українському законодавстві вже діє правило, яке дозволяє жінкам із п'ятьма і більше дітьми виходити на пенсію у 50 років.

Пенсійне посвідчення : фото nashreporter.com

Цілі законопроекту та позиція МВФ

Автори ініціативи пояснюють необхідність реформи підтримкою демографії та необхідністю скорочення дефіциту Пенсійного фонду. Передбачається, що такі заходи стимулюють народжуваність та стабілізують пенсійну систему.

Проте ключовою перешкодою по дорозі змін є позиція Міжнародного валютного фонду (МВФ). У меморандумі з МВФ зазначено, що Україна не повинна запроваджувати нові пенсійні пільги, включаючи зниження пенсійного віку. Це означає, що навіть якщо закон буде ухвалено Верховною Радою, він може суперечити зобов'язанням України перед МВФ.

Таким чином, питання зміни пенсійного віку залишається відкритим і викликає багато питань як у суспільства, так і експертів. Чи залишиться пенсійна система без змін чи реформи таки пройдуть — покаже час.

Нагадаємо, раніше доплати до пенсій працюючим пенсіонерам: як отримати.
Як повідомляв портал "Знай.ua", хтось може оформити знижку 25% на оплату комуналки.
Також "Знай.ua" писав, що українським біженцям уріжуть допомогу у Німеччині: хто і чому отримає менше.